Жінки в Саудівській Аравії будуть дізнаватися про розлучення за допомогою СМС

Жінки в Саудівській Аравії будуть дізнаватися про розлучення за допомогою СМС

Це ще одне нововведення, яке розширює права жінок в країні

Жінки в Саудівській Аравії будуть дізнаватися про розлучення за допомогою СМС
фото Shutterstock

7 січня в Саудівській Аравії набуває чинності постанова, яка має покласти край практиці «таємних розлучень», коли чоловіки не повідомляють дружинам про припинення шлюбу, інформує ВВС.

Влада зобов'язала суди сповіщати жінок про оформлення розлучення через СМС-повідомлення.

Правозахисники відзначають, що знання свого шлюбного статусу дозволить жінкам краще захищати свої права.

«Це нововведення дозволить жінкам дотримуватися своїх прав при розлученні, – розповіла саудівський юрист Нісрін аль-Гамді. – Це також гарантує, що довіреності, видані до розлучення, не буде використані незаконним способом».

«Багато жінок подавали апеляції до суду в зв'язку з тим, що чоловіки просто не повідомляли їм про розлучення», – розповіла адвокат Саміа аль-Гінді місцевій газеті Okaz.

Ця постанова – частина масштабних економічних і соціальних реформ, які проводяться наслідним принцом Мухаммедом бін Салманом. За останній рік жінки отримали право водити автомобілі, відвідувати футбольні матчі і працювати за деякими спеціальностями, які раніше були доступними тільки чоловікам.

Незважаючи на покращення ситуації з гендерною нерівністю в країні, саудівські жінки досі не мають права без дозволу чоловіка-опікуна робити багато речей. Наприклад:

  • подавати заяву на паспорт;
  • виїжджати за кордон;
  • виходити заміж;
  • відкривати банківський рахунок;
  • робити планову операцію;
  • залишати в'язницю.

Раніше повідомлялося, що завдяки наданню жінкам права водити автомобіль Саудівська Аравія збільшить свій ВВП на $90 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло