Біогазові потужності в Україні зросли на третину в 2018 році

Біогазові потужності в Україні зросли на третину в 2018 році

В Україні виявлено можливості для встановлення біогазових установок потужністю 14 МВт на суму близько 20 млн євро

Біогазові потужності в Україні зросли на третину в 2018 році
Біогазова станція
Фото gnidava.lt.ua

Виробництво електроенергії з біогазу починає динамічно розвиватися в Україні, зокрема, протягом 2018 року біогазові потужності зросли на третину: із 34 МВт (21 установка) на кінець 2017 року до 46 МВт (33 установки) на кінець 2018 року.

Про це йдеться у повідомленні Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

«Переконаний, що такі проекти потрібно поширювати у всіх регіонах країни. Тому Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з SEC Biomass та органами місцевого самоврядування проводить аналіз потенціалу видобутку біогазу на сміттєзвалищах. Наразі виявлено можливості для встановлення біогазових установок потужністю 14 МВт на суму близько 20 млн євро», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Біогазові потужності в Україні зросли на третину в 2018 році! Виробництво електроенергії з біогазу починає динамічно...

Опубликовано Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Пятница, 4 января 2019 г.

Наприклад, на Дніпровському міському полігоні потенційно можна встановити біогазовий комплекс потужністю 3,7 МВт для виробництва електроенергії. Прогнозований обсяг інвестицій – 3 млн євро із терміном окупності від 3 до 6 років.

«Тож закликаю місцеву владу вивчати перспективи використання біогазу на сміттєзвалищах, а для залучення інвесторів та партнерів – публікувати потенційні проекти на Інтерактивній карті «UAMAP» (www.uamap.org.ua)!», – повідомив Савчук.

Особливо перспективним є виробництво біогазу із сміття. В Україні щорічно утворюється близько 10 млн тонн відходівта налічується майже 5 500 сміттєзвалищ.
Із одного полігону, де зібрано понад 1 млн тонн сміття, можна видобути біля 3 млн кв.м на рік звалищного газу, який містить близько 50 % чистого біометану.

Сьогодні на сміттєзвалищах вже працюють 20 біогазових установок загальною потужністю 18 МВт. Найбільше таких установок розміщено у Київській області, а саме – 3 об’єкти потужністю 4,1 МВт.

Один із успішних проектів – біогазовий комплекс потужністю 659 кВт на сміттєзвалищі у Хмельницькому. У проект інвестовано 34 млн грн. Комплекс може виробляти близько 5 млн кВт*год електроенергії в рік за «зеленим» тарифом 12,4 євроценти/кВт*год. Для порівняння цього обсягу електроенергії достатньо для вуличного освітлення міста.

Нагадаємо: раніше Держенергоефективності повідомляло, що протягом 2018 року встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті