Французький уряд розробляє нові більш суворі закони для протестувальників

Французький уряд розробляє нові більш суворі закони для протестувальників

Організатори несанкціонованих акцій протесту та учасники заворушень отримуватимуть суворі покарання

Французький уряд розробляє нові більш суворі закони для протестувальників
фото twitter.com/_Gilets_Jaunes_

Прем'єр-міністр Франції Едуард Філіп оголосив про розробку урядом країни нових законів, що мають запобігти безладам та несанкціонованим акціям протесту. Про це повідомляє DW із посиланням на заяву політика в інтерв'ю телеканалу TV1.

У майбутньому нові закони передбачатимуть значно серйозніші покарання як для організаторів несанкціонованих владою акцій протесту, так і для учасників заворушень.

«Якщо хтось проводить демонстрацію, то нехай зареєструє її», – пояснив Філіп.

Протестувальникам заборонятиметься використовувати маски для обличчя та балаклави. Серед нових заходів, які розглядає уряд, також заборона на участь у протестах осіб, котрі вважаються «джерелом проблем» або «підбурювачами», як це вже практикується серед футбольних фанатів, додав очільник французького уряду.

Крім того, саме учасники безладів платитимуть за пошкодження ними громадської та приватної власності, тож цей тягар не перекидатимуть на плечі платників податків, як це практикується нині.

Наступного тижня для охорони порядку буле залучено близько 80 000 правоохоронців.

Між тим, згідно з даними Філіпа, з початку протестів «жовтих жилетів» у листопаді минулого року правоохоронці вже затримали 5600 учасників акцій. Понад тисячу з них уже засудили.

Нагадаємо: 6 січня протестувальники, відомі як рух «жовтих жилетів», восьмі вихідні поспіль мітингували у різних містах Франції.

Більше про те, чому протести робочого класу переросли у побоїще, читайте в матеріалі Mind «Франція проти Макрона: хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті