Київський бронетанковий завод зазнав збитків на 20,2 млн грн через невиконання договірних зобов’язань

Київський бронетанковий завод зазнав збитків на 20,2 млн грн через невиконання договірних зобов’язань

Завод може втратити ще 3,9 млн грн найближчим часом

Київський бронетанковий завод зазнав збитків на 20,2 млн грн через невиконання договірних зобов’язань
Фото: УНІАН

Під час перевірки Київського бронетанкового заводу Державною аудиторською службою, за період з 1 січня 2012 року по кінець вересня 2018 року було виявлено порушень на суму 20,2 млн грн. Про це з посиланням на проект «Марлін» повідомляє Економічна правда.

Завод може втратити ще 3,9 млн грн в найближчий час. 

Було виявлено, що на бронетанковому заводі ретельно не контролюють виконання договірних зобов’язань, що призвело до багатомільйонних втрат. 

«Невжиття підприємством заходів щодо усунення порушень договірної дисципліни, через визнання судом контрагентів банкрутами, накопичення дебіторської заборгованості, що є наслідком недостатнього рівня внутрішнього контролю за станом виконання договорів, які укладало підприємство, – призвело до втрати активів на загальну суму 20,2 млн грн та надалі може призвести до втрат на суму 3,9 млн грн», – йдеться у листі Держаудитслужби.

Разом з цим за несвоєчасне виконання контрактів, укладених з військовими формуваннями, у судовому порядку з КБТЗ стягнули штрафів та пені на загальну суму 8,4 млн грн.

Також, були виявлені проблеми під час співпраці з державними спецекспортерами озброєння: резервування спецекспортерами коштів бронетанкового заводу на суми від 14 000 грн до 17 млн грн позбавило КБТЗ права розпоряджатися обіговими коштами та спрямовувати їх на проведення розрахунків, зокрема й за борговими зобов’язаннями.

Керівництво КБТЗ не вжило заходів для забезпечення  оформлення права власності на земельні ділянки загальною площею 47,1 га, які розташовані у межах міста Києва, що може призвести до втрати дорогої землі.

Крім того, упродовж 2012–2018 років бронетанковий завод витратив 3,2 млн грн на утримання двох земельних ділянок загальною площею 4,9 га. Але фактично оплачену землю не використовував у своїй діяльності. На момент аудиту питання щодо подальшого використання землі керівництвом заводу не вирішено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті