Росія відкрила в Калінінграді СПГ-термінал через небезпеку блокування Литвою транзиту газу

Росія відкрила в Калінінграді СПГ-термінал через небезпеку блокування Литвою транзиту газу

Цей проект обійдеться «Газпрому» значно дорожче за транзитний газ

Росія відкрила в Калінінграді СПГ-термінал через небезпеку блокування Литвою транзиту газу
oilcapital.ru

На узбережжі Калінінградської області рішенням уряду РФ відкрито морський термінал для отримання скрапленого природного газу (СПГ) – судно «Маршал Василевский», завдяки якому весь регіон зможе отримувати газ у випадку «гіпотетичної газової блокади з боку Литви», передає «Коммерсант».

Присутній на церемонії запуску терміналу глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що газопостачання області тепер повністю здійснюється через термінал, а постачання газу через транзитний газопровід Мінськ-Вільнюс-Калнас-Калінінград повністю відключено.

При цьому поставки СПГ значно дорожчі за транзитний газ, однак за словами президента РФ Владіміра Путіна, це робиться для того, щоб «мінімізувати ризики», маючи на увазі можливість блокування поставок Литвою.

«Доставка газу на подібні відстані трубою є більш економічно доцільним способом, дешевшим, але для нас, для Калінінградської області, зокрема, це, швидше за все, резервні потужності, які істотно мінімізують, найточніше, зводять нанівець всі транзитні ризики», – сказав Путін.

Створення СПГ-газопостачання регіону обійшлося «Газпрому» приблизно в 85 млрд руб. ($1,28 млрд) але користування ним буде коштувати ще дорожче – за оцінкою «Коммерсанта», повне завантаження терміналу при поточній різниці між ціною СПГ і внутрішньою ціною обернеться збитком в розмірі 27 млрд руб. на рік ($405 млн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло