Протягом грудня 2018 року в Україні з’явились 47 нелегальних АЗС

Протягом грудня 2018 року в Україні з’явились 47 нелегальних АЗС

Загальна кількість «нелегалів» налічує 801 автозаправку

Протягом грудня 2018 року в Україні з’явились 47 нелегальних АЗС
Фото: Shutterstock

Протягом грудня 2018 року в Україні були закриті 75 нелегальних АЗС, проте виявлені нові 47 об'єктів, передає enkorr.

Як зазначається, про це свідчать дані інтерактивної карти місць торгівлі нафтопродуктами з ознаками порушення норм чинного законодавства perevirazs.info.

Станом на 1 січня карта нараховує 801 таку автозаправку.

Лідирує в рейтингу Київська область з 113 АЗС. Далі йдуть Дніпропетровська (106), Львівська (83), Миколаївська та Одеська області (70 і 45 відповідно).

За даними perevirazs.info, за місяць в Одеській області закрили один об'єкт, але водночас місцева прокуратура повідомляє, що за кілька місяців в Одесі і області правоохоронці закрили 52 АЗС і вилучили понад 275 тонн палива.

Раніше enkorr із посиланням на президента НАУ Нелю Привалову повідомляв, що на сьогодні в Україні працює 1500 нелегальних АЗС, а обсяг реалізації палива через них у 2018 році перевищить 1,2 млн тонн. Загальні втрати бюджету від такої нелегальної торгівлі складуть 10 млрд грн.

Щоб залучити громадськість до боротьби з нелегальними АЗС, НАУ розробила інтерактивну карту автозаправних станцій, що мають ознаки нелегальної діяльності.

Також для боротьби з тіньовим сегментом НАУ ініціювала, а уряд і парламент підтримали низку змін у систему адміністрування реалізації палива і введення ліцензування операцій з виробництва і торгівлі нафтопродуктами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті