Нафтогазова асоціація і ДФС запустили інтерактивну карту розміщення нелегальних АЗС

Нафтогазова асоціація і ДФС запустили інтерактивну карту розміщення нелегальних АЗС

НАУ і ДФС запустили інтерактивний проект perevirAZS.info по боротьбі з нелегальним ринком нафтопродуктів

Нафтогазова асоціація і ДФС запустили інтерактивну карту розміщення нелегальних АЗС
Фото: oilers.org.ua

Нафтогазова асоціація України (НАУ) і Державна фіскальна служба (ДФС) запустили інтерактивний проект perevir.AZS.info, спрямований на боротьбу з нелегальними автозаправними станціями, передає Інтерфакс-Україна.

«Інтерактивна карта містить позначення місць, щодо яких надходила інформація про можливе розміщення нелегальних АЗС. В даний час проект містить дані про 797 таких місцях, приблизну інформацію про обсяги несплачених податків і неврахованої готівки», – пояснила президент НАУ Нелі Привалова в ході прес-конференції в четвер.

Ресурс також містить розділ, в якому наведено перелік ознак нелегальності АЗС.

За словами президента асоціації, після того, як буде реалізовано положення про ліцензування, передбачене змінами у Податковий кодекс (законом з «бюджетного пакету»), суб'єктів господарювання, що займаються діяльністю із зберігання, оптової та роздрібної торгівлі нафтопродуктами, ресурс може бути доповнений картою АЗС, що функціонують відповідно до норм законодавства.

Як зазначив в свою чергу перший заступник глави ДФС Сергій Білан, більшість перевірених податковою міліцією з початку цього року АЗС/АГЗК – 388 з 514 працювали з порушенням вимог законодавства. Зокрема, реалізовували паливо без держреєстрації, необхідних дозвільних документів, сертифікатів якості, документів, що підтверджують законність походження палива, а також з відсутністю реєстраторів розрахункових операцій.

Як повідомлялося, в даний час з порушеннями працює, щонайменше, 1 500 заправок, а обсяг реалізації палива через нелегальні пункти, що працюють без дозвільної документації, складає близько 40 000 тонн на місяць, в результаті державного та місцевих бюджетів України в 2018 році недоотримають близько 10 млрд грн.

Нагадаємо: Верховна Рада 23 листопада 2018 року ухвалила наведені зміни до Податкового кодексу (законопроект № 9260), які входили до «бюджетного пакету» законів. 

Як писав Mind, 22 листопада Верховна Рада схвалила перший документ з «бюджетного пакету» – зміни до Бюджетного кодексу, а на ранок 23 листопада країна прокинулась вже із затвердженим Держбюджетом-2019.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло