Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Суд почав банкрутство спільного україно-казахсько-російського виробника ядерного палива «УкрТВС»

Суд почав банкрутство спільного україно-казахсько-російського виробника ядерного палива «УкрТВС»

Банкрутство ініційоване державним «Енергоатомом» через непогашеного боргу «УкрТВС» на суму 148,65 млн грн

Суд почав банкрутство спільного україно-казахсько-російського виробника ядерного палива «УкрТВС»
Фото: Shutterstock

Суд відкрив процедуру банкрутства ПрАТ «Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива» (СП «УкрТВС), передає БізнесЦензор.

Про це свідчить ухвала Господарського суду Києва від 21 грудня 2018 року, текст якого оприлюднений у єдиному судовому реєстрі.

Згідно судових матеріалів, з проханням про початок процедури банкрутства звернулось держпідприємство НАЕК «Енергоатом» через непогашеного боргу «УкрТВС» на суму 148,65 млн грн.

Суд визнав грошові вимоги «Енергоатому» в розмірі 139,68 млн грн та відкрив провадження у справі про банкрутство «УкрТВС», а також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Крім того, суд призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Тетяну Козаченко.

Попереднє судове засідання у справі призначено на 5 лютого.

«УкрТВС» створено в кінці 2001 року з метою розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами атомно-промислових комплексів України, Казахстану і РФ. Його акціонерами в рівних частках є Фонд держмайна України (ФДМ), «Казатомпром» і російський «ТВЕЛ».

Нагадаємо: у серпні 2018 року ФДМ продав 33,3% акцій «УкрТВС» на відкритому аукціоні за 47,78 млн грн ТОВ «Вайс Трейд».

Однак в держреєстрі співвласником «УкрТВС» до до цього часу значиться ФДМ.

Відповідно до реєстру юросіб, 100% ТОВ «Вайс Трейд» зі статутним капіталом 229, 57 тис. грн належить жителю Полтавської області, Андрію Карімову, який також є керівником компанії. Як зазначається, Карімов також є власником і директором ТОВ «Горизонт-ойл груп» зі статутним капіталом 500 грн, разом з Сергієм Онищенком йому також належить ТОВ «Інфраструктурна компанія «Висота».

Раніше видання повідомляло, що довгий час реальні інвестори  «УкрТВС» були невідомі. Поки в липні 2018 року на сайті Агентства з розвитку фондового ринку не з'явилася інформація про збори акціонерів СП, яке відбулося в кінці червня.

Так, у наглядову раду увійшли 9 осіб – по три від кожного акціонера. Від російського АТ «ТВЕЛ»: Михайло Тимошенко, Олег Григор'єв і Олександр Іванов. Від казахського АТ НАК «Казатомпром»: Максат Жолдибай, Оксана Зайцева і Мажит Шаріпов.

Від українського «Вайс Трейд»: Леонід Крючков, Нуруліслам Аркаллаєв і Сергій Тронь. Новим директором підприємства був призначений Юрій Неретін.

Так, зокрема, Крючков отримав популярність завдяки своєму брату Дмитру – власнику компанії «Енергомережа», який у 2015-2016 роках разом з Григорієм та Ігорем Суркісами організували схему по розкраданню коштів державних обленерго. Пізніше Крючков був затриманий в Німеччині по лінії Інтерполу, а згодом був звільнений з під варти під заставу.

У той же час на початку 2000-х Леонід Крючков разом з братом займалися будівництвом об'єктів для «Енергоатому» і житловою нерухомостю. Уже кілька років, за словами Леоніда, він не спілкується з братом.

Зараз його бізнес – компанія «Портосервіс-Україна», яка надає логістичні послуги в портах Бердянська, Миколаєва, Херсона і порту Чорноморськ.

Примітно, що журналісти програми Схеми Радіо Свобода не раз знімали на камеру, як він відвідує Адміністрацію президента.

Нуруліслам Аркаллаєв – донецький бізнесмен. Був народним депутатом V, VI і VII скликань від «Партії регіонів». З 2003 очолює федерацію дзюдо Донецької області.

Як зазначається, видання LB.ua називало його одним з найближчих соратників олігарха Ріната Ахметова. Однак в «УкрТВС» виданню повідомляли, що «інвестиції Ахметова в будівництво заводу не передбачаються».

Ще один учасник наглядової ради Сергій Тронь – партнер братів Аркаллаевих – Нуруліслама і Романа. За інформацією видання Наші гроші, він був співвласником донецької компанії Екоойл, яка в 2015 році поставляла дизпаливо для «Укрзалізниці». Також Тронь був помічником нардепа Аркаллаева.

Юрій Неретін, який став новим директором «УкрТВС», до 2004 року більше 20 років працював на Чорнобильській АЕС. У грудні 2001 року Леонід Кучма «призначив» Неретина директором ЧАЕС.

Однак уже в 2004 році Неретін був зі скандалом звільнений з посади. За свою каденцію керівником станції він отримав три догани.

Після звільнення з ЧАЕС Неретін поїхав до Білорусі, де в якості головного інженера брав участь в будівництві Білоруської АЕС.

Як писав Mind, минулого року Україна закупила ядерного палива на $96 млн, причому 70,5% – у російського виробника. У той же час, загальні витрати склали на 20% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті