Суд почав банкрутство спільного україно-казахсько-російського виробника ядерного палива «УкрТВС»
Банкрутство ініційоване державним «Енергоатомом» через непогашеного боргу «УкрТВС» на суму 148,65 млн грн

Суд відкрив процедуру банкрутства ПрАТ «Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива» (СП «УкрТВС), передає БізнесЦензор.
Про це свідчить ухвала Господарського суду Києва від 21 грудня 2018 року, текст якого оприлюднений у єдиному судовому реєстрі.
Згідно судових матеріалів, з проханням про початок процедури банкрутства звернулось держпідприємство НАЕК «Енергоатом» через непогашеного боргу «УкрТВС» на суму 148,65 млн грн.
Суд визнав грошові вимоги «Енергоатому» в розмірі 139,68 млн грн та відкрив провадження у справі про банкрутство «УкрТВС», а також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Крім того, суд призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Тетяну Козаченко.
Попереднє судове засідання у справі призначено на 5 лютого.
«УкрТВС» створено в кінці 2001 року з метою розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами атомно-промислових комплексів України, Казахстану і РФ. Його акціонерами в рівних частках є Фонд держмайна України (ФДМ), «Казатомпром» і російський «ТВЕЛ».
Нагадаємо: у серпні 2018 року ФДМ продав 33,3% акцій «УкрТВС» на відкритому аукціоні за 47,78 млн грн ТОВ «Вайс Трейд».
Однак в держреєстрі співвласником «УкрТВС» до до цього часу значиться ФДМ.
Відповідно до реєстру юросіб, 100% ТОВ «Вайс Трейд» зі статутним капіталом 229, 57 тис. грн належить жителю Полтавської області, Андрію Карімову, який також є керівником компанії. Як зазначається, Карімов також є власником і директором ТОВ «Горизонт-ойл груп» зі статутним капіталом 500 грн, разом з Сергієм Онищенком йому також належить ТОВ «Інфраструктурна компанія «Висота».
Раніше видання повідомляло, що довгий час реальні інвестори «УкрТВС» були невідомі. Поки в липні 2018 року на сайті Агентства з розвитку фондового ринку не з'явилася інформація про збори акціонерів СП, яке відбулося в кінці червня.
Так, у наглядову раду увійшли 9 осіб – по три від кожного акціонера. Від російського АТ «ТВЕЛ»: Михайло Тимошенко, Олег Григор'єв і Олександр Іванов. Від казахського АТ НАК «Казатомпром»: Максат Жолдибай, Оксана Зайцева і Мажит Шаріпов.
Від українського «Вайс Трейд»: Леонід Крючков, Нуруліслам Аркаллаєв і Сергій Тронь. Новим директором підприємства був призначений Юрій Неретін.
Так, зокрема, Крючков отримав популярність завдяки своєму брату Дмитру – власнику компанії «Енергомережа», який у 2015-2016 роках разом з Григорієм та Ігорем Суркісами організували схему по розкраданню коштів державних обленерго. Пізніше Крючков був затриманий в Німеччині по лінії Інтерполу, а згодом був звільнений з під варти під заставу.
У той же час на початку 2000-х Леонід Крючков разом з братом займалися будівництвом об'єктів для «Енергоатому» і житловою нерухомостю. Уже кілька років, за словами Леоніда, він не спілкується з братом.
Зараз його бізнес – компанія «Портосервіс-Україна», яка надає логістичні послуги в портах Бердянська, Миколаєва, Херсона і порту Чорноморськ.
Примітно, що журналісти програми Схеми Радіо Свобода не раз знімали на камеру, як він відвідує Адміністрацію президента.
Нуруліслам Аркаллаєв – донецький бізнесмен. Був народним депутатом V, VI і VII скликань від «Партії регіонів». З 2003 очолює федерацію дзюдо Донецької області.
Як зазначається, видання LB.ua називало його одним з найближчих соратників олігарха Ріната Ахметова. Однак в «УкрТВС» виданню повідомляли, що «інвестиції Ахметова в будівництво заводу не передбачаються».
Ще один учасник наглядової ради Сергій Тронь – партнер братів Аркаллаевих – Нуруліслама і Романа. За інформацією видання Наші гроші, він був співвласником донецької компанії Екоойл, яка в 2015 році поставляла дизпаливо для «Укрзалізниці». Також Тронь був помічником нардепа Аркаллаева.
Юрій Неретін, який став новим директором «УкрТВС», до 2004 року більше 20 років працював на Чорнобильській АЕС. У грудні 2001 року Леонід Кучма «призначив» Неретина директором ЧАЕС.
Однак уже в 2004 році Неретін був зі скандалом звільнений з посади. За свою каденцію керівником станції він отримав три догани.
Після звільнення з ЧАЕС Неретін поїхав до Білорусі, де в якості головного інженера брав участь в будівництві Білоруської АЕС.
Як писав Mind, минулого року Україна закупила ядерного палива на $96 млн, причому 70,5% – у російського виробника. У той же час, загальні витрати склали на 20% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].