Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
ОТП Банк продав права вимоги на проблемний кредит «Інтерпайпу» Пінчука

ОТП Банк продав права вимоги на проблемний кредит «Інтерпайпу» Пінчука

Борг «Інтерпайпу» продали майже за чверть від його вартості

ОТП Банк продав права вимоги на проблемний кредит «Інтерпайпу» Пінчука
Віктор Пінчук
Фото pinchukfund.org

Українська дочка угорського ОТП Банку продала права вимоги по проблемному кредиту, виданому холдингу Інтерпайп бізнесмена Віктора Пінчука, передає Ліга.

Про це йдеться в інтерв'ю глави ОТП Банку Тамаша Хак-Ковача виданню.

«У цьому році ми закінчили розпродаж проблемних активів – вже позбулися всіх, з ким неможливо домовитися – сказав банкір. – Борг «Інтерпайпу» продали з дисконтом десь 75-80%».

Банк не відстежував покупця на предмет пов'язаності з боржником, зазначив Хак-Ковач. «Нас це не цікавить, головне – ціна», – пояснив він.

За словами банкіра, рівень NPL (non-performing loans – кредити, які не обслуговуються, – Mind) в ОТП Банку становить 30% усього кредитного портфеля.

«Подальше зниження буде дуже поступовим, але тут потрібно уточнювати, що за МСФЗ 9 вважаються не тільки кредити в дефолті 90+ днів, але і нормальні – реструктуризовані клієнти, – розповів Хак-Ковач. – У нас в більшості випадків в цих NPL сидять вже врегульовані кредити: як зарезервовані, так і ті, хто вже платить».

Як зазначається, у 2013 році ОТП Банк відкрив кредитну лінію «Інтерпайпу» на $10 млн. В останні роки компанія повністю не обслуговувала цей кредит.

До складу групи «Інтерптайп» входять найбільші виробники трубної продукції в Україні Нижньодніпровський трубний завод, Новомосковський трубний завод, Нікопольський завод безшовних труб NIСO TUBE, а також Нікопольський завод феросплавів. Корпорацію контролює бізнесмен Віктор Пінчук.

Раніше, як повідомляло Concorde з посиланням на агентство Reorg Research, у серпні 2018 року трубний завод «Інтерпайп» склав пропозицію про реструктуризацію боргу у розмірі $1,25 млрд.

У той же час, за оцінкою Concorde, на кінець 2012 року кредити «Інтерпайпу» становили близько $110 млн, а номінальнt списання становило 59% для вітчизняних кредиторів та 62% для міжнародних кредиторів, включаючи власників облігацій. 

При цьому українські компанії поки що не змогли домогтися від кредиторів затвердження реструктуризації боргу. Якщо компанія «Інтерпайп» виведе таку угоду, це буде для компанії великий успіх, зазначали експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті