США планують ввести санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві «Північного потоку-2» – Handelsblatt
Під загрозою знаходяться швейцарська Allseas та італійська Saipem

Федеральний уряд Німеччини занепокоєний тим, що США не полишають спроб завадити будівництву газопроводу «Північний потік – 2». Цього разу Держдеп США планує ввести санкції проти компаній, що беруть участь у реалізації проекту. Про це повідомляє німецьке видання Handelsblatt із посиланням на власні джерела.
У ФРН головним критиком газопроводу виступає посол США Річард Гренелл, який в інтерв’ю заявив, що компанії – підрядники «Північного потоку – 2» «завжди перебувають у небезпеці, оскільки санкції є цілком можливими». Крім того, він висловив впевненість, що фірми самостійно «вийдуть з проекту».
Згідно з інформацією урядового видання, американська сторона націлена передусім на високоспеціалізовані будівельні компанії, які прокладають трубопроводи морським дном для Nord Stream, яка є компанією-оператором.
Так, наразі під загрозою знаходяться дві компанії: швейцарська Allseas та італійська Saipem.
Особливо небезпечними для реалізації проекту стануть санкції проти Allseas – вона є вузькоспеціалізованою компанією, якій буде важно знайти заміну. На неї покладено 90% прокладки труб морським дном. Saipem вже виконала частину своїх робіт, тому санкції проти неї ввести буде важко.
«Новини із США приходять в недоречний для проекту час, бо ще багато треба зробити. Лінія має довжину понад 1220 км і складається з двох ниток. Тому необхідно ще прокласти трубопроводи загальною протяжністю близько 2440 км. На кінець минулого тижня було прокладено трохи більше 400 км труб», – наголошує видання.
Нагадаємо: наприкінці грудня посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку будівництва газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, проект є «безцеремонною спробою російського уряду посилити придушення європейських союзників і партнерів у плані енергопостачання».
Раніше міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр заявив, що попри загострення конфлікту між Україною та РФ він не хоче відмовлятися від будівництва суперечливого газопроводу «Північний потік – 2».
Більше про те, як змінилось ставлення Заходу до «Північного потоку – 2», читайте тут.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].