У Китаї вперше за 20 років упали продажі автомобілів

У Китаї вперше за 20 років упали продажі автомобілів

Причинами стали торгова війна і уповільнення темпів зростання китайської економіки

У Китаї вперше за 20 років упали продажі автомобілів
фото Shutterstock

У Китаї зафіксовано річний спад продажів автомобілів вперше за два десятиліття, і зважаючи на те, що це найбільший ринок автомобілів у світі, така тенденція може позначитися на всій галузі, пише Bloomberg з посиланням на звіт Китайської асоціації легкових автомобілів.

Продажі на найбільшому в світі ринку впали на 6% до 22,7 млн одиниць в минулому році. Причинами експерти називають торгову війну з США  і падіння китайських акцій, що вплинуло на купівельну спроможність китайців.

У Китаї вперше за 20 років упали продажі автомобілів

Китайська асоціація легкових авто передбачає, що в 2019 році рівень продажів автомобілів не зміниться, але зростуть продажі електромобілів і автомобілів з гібридними двигунами. Планується, що попит на них виросте на 30%, до 1,6 млн штук за рік.

Нагадаємо, за 2018-й рік адміністрація Трампа ввела мита на імпорт китайських товарів на загальну суму близько $250 млрд. Китай у відповідь обклав митом американські товари на $110 млрд.

У грудні 2018-го США і Китай призупинили торгову війну, домовившись про 90-денний мораторій на нові мита. Під час цього періоду між двома країнами тривають переговори щодо залагодження торгових конфліктів.

Нагадаємо, Трамп прагне якнайшвидше укласти торгову угоду з Китаєм, аби оживити фінансові ринки, які різко впали через занепокоєння щодо торгової війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті