Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Індія попри санкції торгує з Іраном, а щоб «не палитись», країни відмовилися від долара

Індія попри санкції торгує з Іраном, а щоб «не палитись», країни відмовилися від долара

Іран платитиме індійськими рупіями за товари, які йому постачає Індія

Індія попри санкції торгує з Іраном, а щоб «не палитись», країни відмовилися від долара
фото pixabay.com

Індійські нафтопереробні компанії почали купувати нафту в Ірану тільки за індійські рупії, намагаючись обійти введені щодо Тегерана американські санкції.

Індія та Іран вперше з моменту введення антиіранських санкцій США в листопаді 2018 року почали використовувати тільки національні валюти в нафтовій торгівлі, виключивши з розрахунків платежі в євро і доларах, передає Reuters з посиланням на коментар директора індійського державного банку UCO Bank Чарана Сінгха, а також джерела в нафтовій галузі Індії.

Іран та Індія вже провертали такі операції в період дії попередніх санкцій проти Ірану (2012-2016 роки), тоді частка оплати в рупіях становила 45% від загального обсягу платежів, решта 55% операцій проводилися в євро.

Цього разу індійські нафтові гіганти і нафтопереробники, в тому числі Indian Oil Corporation, перевели 100% розрахунків в рупії. Як зазначається, Іран буде використовувати отримані кошти в якості оплати за імпорт товарів з Індії.

В рамках нафтової торгівлі з Іраном влада Індії звільнила компанії від сплати податків при покупці нафти в іранської нафтової державної компанії National Iranian Oil Co (NIOC). Завдяки цьому індійські переробні компанії зекономлять до $ 1,5 млрд.

Як відомо, після рішення Трампа вивести США з іранської ядерної угоди проти Ірану була введена перша хвиля санкцій. Друга, яка стосується продажу нафти, була впроваджена 5 листопада.

Раніше повідомлялося, що Китай продовжить вести торгівлю з Іраном попри американські санкції.

Нагадаємо, США звинуватили Іран, що той приховує курсування своїх нафтових танкерів, вимикаючи їх супутникову навігацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті