«UA: Перший» переходить на цифрове мовлення

«UA: Перший» переходить на цифрове мовлення

Програми телеканалу як і раніше доступні в ефірному цифровому форматі DVB-T2, на супутнику і в кабельних каналах у всіх містах України, а також в мережі інтернет

«UA: Перший» переходить на цифрове мовлення
Фото: 1tvua/facebook

Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ) переоформила ліцензію на мовлення телеканалу «UA: Перший» з виключенням з неї аналогового мовлення в більшості регіонів. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повдіомленням, відповідне рішення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила сьогодні, 10 січня.

Переоформлення ліцензії телеканалу «UA: Перший» з виключенням аналогового мовлення стосується всіх регіонів України, крім зони проведення ООС (Донецька і Луганська області), Херсонської області, яка межує з окупованим Кримом, а також Харківської, Чернігівської та Сумської областей, оскільки передавачі в цих регіонах забезпечують можливість перегляду «UA: Перший» на прикордонній з Росією території.

«Переоформлення ліцензії телеканалу «UA: Перший» дозволить звільнити займаний радіочастотний ресурс країни для його подальшого більш ефективного використання з урахуванням сучасних технологій. Це рішення також істотно оптимізує витрати телерадіокомпанії, оскільки мовлення в «аналогу» дуже дороге, до того ж оператори телекомунікаційних послуг збільшили вартість таких трансляцій», – йдеться в повідомленні.

Програми телеканалу як і раніше доступні в ефірному цифровому форматі DVB-T2, на супутнику і в кабельних каналах у всіх містах України, а також в мережі інтернет.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів продовжив у деяких регіонах України мовлення аналогового телебачення до 1 травня 2019 року.

Раніше Нацрада з телебачення і радіомовлення внесла до Кабміну пропозицію про необхідність збереження аналогового мовлення на кордоні з Росією, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора.

У червні Кабінет міністрів пролонгував терміни використання радіотехнологій аналогового телевізійного мовлення до 31 серпня 2018 року для всіх областей, крім Києва та Кіровоградської області, де термін відключення аналогового мовлення – 31 липня 2018 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло