Поставки СПГ в 2019 році можуть опинитися під загрозою через дефіцит танкерів
Попит на скраплений газ у цьому році зросте втричі порівняно з попереднім

У 2019 році через рекордне зростання попиту на СПГ (скраплений природний газ) може відбутися перебій з його доставками через нестачу СПГ-танкерів, пише LNG World Shipping.
У наступному році сукупна потужність нових проектів СПГ складе більше 60 млн тонн, прогнозує директор з досліджень компанії Wood Mackenzie Джайлз Фаррер, це майже тричі більше за загальний обсяг поставок СПГ 2018 році – 21 млн тонн.
Wood Mackenzie також прогнозує, що на поставки і рух суден впливатимуть і кліматичні умови: «м'який кінець зими 2019 спричинить відправку більше СПГ до Європи і ще більше знизить ціни», – сказав він.
Танкерів для перевезення такої кількості СПГ на сьогодні недостатньо, зазначають у компанії.
Також до дефіциту танкерів можуть привести підвищені ставки фрахтування – в листопаді 2018 року вони досягали $190 тисяч за день, це в п'ять разів більше, ніж у травні того ж року.
Експерт припускає, що в 2019 році «буде більше імпорту СПГ, ніж потрібно, і це створить конкуренцію поставкам трубопровідного газу, а також тиснутиме на ціни».
За його словами, поставки будуть нерівномірними – рух суден в Азію буде більш ускладненим, а в Європі навіть спостерігатиметься надлишок СПГ, особливо влітку.
Серед факторів, які можуть вплинути на ціни на СПГ – спад світової економіки, уповільнення попиту на СПГ в Китаї, а також закінчення строку дії транзитного договору між Україною і «Газпромом».
Серед проектів з виробництва СПГ, будівництво яких може розпочатися в 2019 році, вказуються російський завод Арктик СПГ-2 і три американських підприємства – Golden Pass, Calcasieu Pass і шоста черга Sabine Pass. Також в 2019 році може запуститися канадський СПГ-проект Woodfibre, а також ряд підприємств в Катарі, Папуа-Нової Гвінеї, Австралії та Нігерії.
Нагадаємо, наприкінці минулого року Австралія стала найбільшим світовим експортером СПГ, обійшовши Катар.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].