Інфляція минулого року досягла п'ятирічного мінімуму – НБУ

Інфляція минулого року досягла п'ятирічного мінімуму – НБУ

За 2018 рік споживчі ціни зросли на 9,8%

Інфляція минулого року досягла п'ятирічного мінімуму – НБУ
Фото: Shutterstock

За 2018 року споживчі ціни зросли на 9,8%, а інфляція опустилась до 5-річного мінімуму. Про це з посиланням на дані Державної служби статистики (Держстат) повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Згідно з повідомленням, знизити інфляцію до однозначного рівня за підсумками року вперше за п’ять років допомогла насамперед жорстка монетарна політика.

«Поступове підвищення облікової ставки почалося з жовтня 2017 року з огляду на посилення інфляційних ризиків. Впродовж минулого року для зниження інфляції до цільових орієнтирів у середньостроковій перспективі правління Національного банку чотири рази підвищувало облікову ставку – загалом на 3,5 в. п. до поточних 18,0% річних. Це зумовило підвищення процентних ставок і, відповідно, надавало стимули для збільшення заощаджень. Крім того, це призвело до зміцнення курсу гривні до валют країн – основних торговельних партнерів України», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим передумовами до сповільнення інфляції стало падіння світових цін на нафту, а також зміцнення курсу гривні відносно долара та євро.

Важливим чинником, що вплинув на інфляцію, також був споживчий попит, який зростав завдяки підвищенню заробітних плат. У січні – листопаді 2018 року реальні заробітні плати були на 12,8% вище порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Також протягом більшої частини року вагомими чинниками, що впливали на економічні настрої, були невизначеність щодо відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом та високі зовнішні ризики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло