Штучний Інтелект допоможе оцінювати збиток при ДТП

Штучний Інтелект допоможе оцінювати збиток при ДТП

Розробка системи стартувала восени 2018 року і сьогодні точність оцінки збитку становить 81%

Штучний Інтелект допоможе оцінювати збиток при ДТП
Фото: Shutterstock

Страховики Південної Кореї при оцінці збитку від дорожньо-транспортних пригод (ДТП) незабаром будуть використовувати систему з технологією Штучного Інтелекту, розроблену Корейським інститутом розвитку страхування (Korea Insurance Development Institute, KIDI), передає УкрСтрахування.

Як з'ясувало видання, система On-line Service-α буде проводити вивчення та аналіз ушкоджень з тим, щоб складати кошторис ремонту автомобіля. Такий підхід дозволить не тільки прискорити обробку претензій, але і складати більш точну оцінку збитку.

За даними KIDI, розробка системи стартувала восени 2018 року і на сьогоднішній день точність оцінки збитку становить 81%. Запуск On-line Service-α планується після завершення другого раунду тестування протягом цього року.

Система AOS-α має функцію розпізнавання номерних знаків транспортних засобів-учасників дорожньої пригоди, пошуку страхової інформації і її обробки. Автори інновації підкреслюють, що швидкість обробки претензій істотно зросте і прийде на зміну практиці тривалого врегулювання страхових заявок.

Нагадаємо: раніше Opendatabot повідомляв, що у кожному третьому ДТП в Україні один з водіїв був незастрахований. Найбільша кількість ДТП без страховок була зафіксована у Києві та Київській області.

Про 4 приклади екстремальних ситуацій, коли страхова заплатить автовласнику, а також про умови виплат і можливі причини відмови, читайте у колонці експерта зі страхування Світлани Винаходової, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті