ЄС закликав США зняти санкції з фірм Дерипаски

ЄС закликав США зняти санкції з фірм Дерипаски

Виняток для En+ і «РусАла», думку європейських дипломатів, допоможе зберегти десятки тисяч робочих місць в алюмінієвій промисловості Європи

ЄС закликав США зняти санкції з фірм Дерипаски
фото Shutterstock

Посли кількох країн-членів ЄС у США звернулися до демократів у Конгресі Сполучених Штатів із закликом скасувати санкції щодо російського виробника алюмінію «РусАлу»  та його материнської компанії En+. Про це повідомляє DW із посиланням на відкритий лист до голови комітету Конгресу США з зовнішньої політики демократа Еліота Енґела та лідера демократичної меншості в Сенаті Чака Шумера.

Спільне звернення підписали посли Австрії, Німеччини, Ірландії, Італії, Великобританії, Франції, Швеції, а також посол Євросоюзу в США.

Автори листа вважають, що скасування санкцій проти компаній En+ і «РусАл» «забезпечить збереження» алюмінієвих комбінатів в ЄС та робочі місця для «для 75 тисяч працівників». Крім того, зазнається, що через обмежувальні заходи компанії виробники алюмінію в Європі зіштовхнулись зі «суттєвими викликами», у тому числі й зі зростанням цін.

Якщо США не підуть на поступки, виробники з ЄС будуть змушені звернутись до китайських партнерів, що лише ще більше «посилить позиції» КНР у цій галузі.

Водночас, в листі наголошується, що країни блоку залишаються вірними зобов'язанням щодо збереження санкцій проти РФ через анексію росіянами півострова Крим та агресію на Сході України.

Нагадаємо: 19 грудня 2018 Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) прийняло рішення на 30 днів припинити санкції, які були введені проти компаній, що належать Олегу Дерипасці, – En+, «РусАл» та «Євросібенерго» – у зв’язку із «значними змінами в реструктуризації та корпоративному управлінні, що дозволяють їм відповідати критеріям виключення  із переліку» санкційного списку. 

Як повідомлялось, днями Мінфін США попередив, що компанії російського бізнесмена Олега Дерипаски підпадуть під повторні санкції, якщо не виконають низку умов Міністерства фінансів США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті