У Франції поліція затримала 240 учасників акції протестів «жовтих жилетів»

У Франції поліція затримала 240 учасників акції протестів «жовтих жилетів»

Макрон через протести обіцяє провести загальнонаціональні дебати

У Франції поліція затримала 240 учасників акції протестів «жовтих жилетів»
@amandacpkv

Кількість затриманих поліцією учасників руху «жовтих жилетів» під час протестів у Франції зросла до 240 осіб, повідомляє місцевий канал BFM TV. З них 200 залишаються на даний момент у відділках.

Зокрема, в Парижі заарештували 156 осіб, повідомляють правоохоронці. Загалом на вулиці міст із протестами вийшли близько 84 тисячі осіб, з них 8 тисяч – у Парижі.

У місті Лілль на акцію вийшла близько тисячі активістів, ще 2,5 тисяч учасників руху «жовтих жилетів» зібралися у Кані. На вулиці Нанта вийшли 2,6 тисяч мітингувальників, поліцейські затримали сімох. Понад 5 тис. осіб влаштували акцію протесту у Тулузі. Силовики затримали шістьох.

У поліції зазначають, що під час акції протесту були зафіксовані випадки нападів протестувальників на журналістів.

Для охорони громадського порядку на вулиці Парижа вийшли 5000 офіцерів. Під час сутичок з агрессивно налаштованими протестувальниками поліція застосовувала сльозогінний газ та водомети.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон висловив підозру, що деякі з учасників акцій протесту руху «жовтих жилетів» отримують підтримку з-за кордону. Також в уряді Франції відзначають роль в протестах російської державної телекомпанії RT.

Відзначимо, через протести президент Франції Еммануель Макрон 10 грудня 2018 оголосив надзвичайний економічний стан в країні. Також він пообіцяв підвищити соціальні виплати та щомісячну зарплату мінімум на 100 євро. Раніше уряд Франції оголосив, що через протести відмовляється від ініціативи підвищувати ціни на пальне.

Президент країни пообіцяв оприлюднити 14 січня послання до співгромадян. «У своєму листі французам я поясню, що вважаю за необхідне зробити», – сказав Макрон.

Також Макрон анонсував Великі національні дебати: будь-хто охочий у рамках цієї ініціативи зможе винести на суд громадськості пропозиції з питань екології, податків, роботи державних інститутів, демократії і міграції.

Через проведення дебатів Макрон скасував свою поїздку на Економічний форум у Давос.

Нагадаємо, французький бізнес втратив 2 млрд євро через протести «жовтих жилетів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті