Посол США попередив про санкції німецькі компанії-підрядники «Північного потоку-2»

Посол США попередив про санкції німецькі компанії-підрядники «Північного потоку-2»

США вважають, що Москва використовує газ як політичний і економічний важіль

Посол США попередив про санкції німецькі компанії-підрядники «Північного потоку-2»
https://www.bild.de

Посол США в Німеччині Річард Гренелл направив німецьким компаніям листи, в яких натякає про можливі санкції за підтримку «Північного потоку-2». Про це пише німецька газета Bild, на яку посилається «Коммерсант».

Річард Гренелл нагадав, що «США рішуче виступають проти «Північного потоку-2», так як будівництво газопроводу, який має постачати газ з Росії у Європу, несе «серйозні геополітичні наслідки для наших європейських партнерів».

«Члени ЄС зі Східної Європи, багато урядів в Західній Європі і Канада виступають проти проекту. Ці партнери поділяють нашу стурбованість через агресивну поведінку Росії, особливо в зв’язку з використанням Москвою енергетичних ресурсів як політичних і економічних важелів», – йдеться в документі.

Американський дипломат пропонує німецьким компаніям «розглянути небезпеку, яку цей проект становить для європейської енергетичної безпеки, а також репутаційні витрати і ризик санкцій». При цьому представник посла сказав Bild, що «лист не варто сприймати як погрозу, а лише як вираження політики США».

«Північний потік-2» передбачає будівництво газопроводу потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Введення газопроводу в експлуатацію планується наприкінці 2019 року.

Раніше ЗМІ повідомляли, що США розглядають введення санкцій проти європейських будівельних компаній-підрядників «Північного потоку-2». У Міністерстві економіки та енергетики ФРН заявляли, що не знають про ці плани Вашингтона.

Нагадаємо, німецька влада виступила проти того, щоб США вводили санкції стосовно компаній, пов’язаних із будівництвом «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті