Білий дім попросив Пентагон скласти план військового удару по Ірану – WSJ

Білий дім попросив Пентагон скласти план військового удару по Ірану – WSJ

Рада національної безпеки на чолі з Болтоном звернулась до Міноборони США з відповідним проханням після того, як Іран завдав ракетного удару по Багдаду

Білий дім попросив Пентагон скласти план військового удару по Ірану – WSJ
фото pixabay.com

Адміністрація президента США Дональда Трампа у вересні минулого року звернулась до міністерства оборони країни із проханням розробити план військового нападу на Іран. Про це дізналось видання Wall Street Journal від тодішніх та нинішніх високопосадовців, передає CNBC.

Запит, як зазначається, було зроблено Радою національної безпеки на чолі з радником президента з національної безпеки Джоном Болтоном.

Рада пішла на цей крок після того, як Іран випустив ракети по дипломатичному кварталу Багдаду, де знаходиться посольство США в Іраку.

Згідно з публікацією, залишається невідомим, чи знав сам президент Трамп про цей запит, чи надав Пентагон свої варіанти Білому дому та чи було розроблено конкретний план нападу на Іран. Але чиновники, які говорили з журналістами WSJ підтвердили, що Міноборони дійсно виконало прохання Ради з національної безпеки.

Видання підкреслює, що Болтон, який був прибічником вторгнення США в Ірак під час адміністрації Джорджа Буша-молодшого, протягом тривалого часу займав жорстку позицію щодо Ірану та відкрито підтримував ідею зміни режиму в Тегерані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті