Іран починає займатись розробкою власного ядерного палива

Іран починає займатись розробкою власного ядерного палива

Тегеран планує виробляти уранове паливо для реакторів з чистотою 20%, що майже в 7 разів перевищує рівень, який дозволяє міжнародна ядерна угода

Іран починає займатись розробкою власного ядерного палива
Алі Акбар Салехі, глава Організації з атомної енергетики Ірану
фото twitter.com/Iran_GOV

Іран вживає попередні кроки для розробки власного уранового палива для реакторів з чистотою 20%, замість того, щоб копіювати іноземні проекти. Про це заявив очільник Організації з атомної енергетики країни Алі Акбар Салехі, передає Reuters.

Іранська ядерна угода 2015 року, укладена Тегераном з світовими державами, обмежує рівень, до якого країна може збагачувати уран до рівня чистоти у 3,76%, що є значно нижчим показником за 20%, яких Іран досягнув до того, як угода вступила в силу.

Підкреслюється, що Іран має дозвіл виробляти ядерне паливо на суворих умовах, які мають бути схвалені  міжнародною робочою групою. Згідно з цими умовами, Тегеран також не має права перетворювати паливо в гексафторид урану – сировину для центрифуг, які збагачують уран.

«Ми досягнули такого прогресу в ядерній науці та промисловості, що замість реінжинирінгу та використання  чужих проектів, ми можемо самі розробляти нове паливо», – сказав Салехі.

Він додав, що вже здійснено перші кроки для виробництва сучасного 20%-го палива і цей вид палива може бути використано в будь-якому реакторі.

«Тегеранський реактор досі працював на старому паливі, але сучасне паливо зможе підвищити його ефективність», – заявив Салехі.

Нагадаємо: в листопаді минулого року Іран попередив, що якщо ЄС не купуватиме його нафту, країна відновить збагачення урану до рівня озброєння.

Як повідомлялось, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп вивів США з іранської ядерної угоди і відновив санкції проти країни, зокрема і щодо енергетичного та нафтового секторів.

Сьогодні стало відомо, що радник президента США з національно безпеки Джон Болтон ще у вересні минулого року звертався до Пентагону із проханням розробити план військового удару по Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті