Макрон ініціював 3-місячні національні дебати в надії заспокоїти протести в країні

Макрон ініціював 3-місячні національні дебати в надії заспокоїти протести в країні

Президент написав ґрунтовний лист-звернення до нації на 2300 слів

Макрон ініціював 3-місячні національні дебати в надії заспокоїти протести в країні
Twitter @EmmanuelMacron

Президент Франції Еммануель Макрон поклав початок загальноціональним дебатам тривалістю 3 місяці, протягом яких, він сподівається, вдасться заспокоїти хвилю протестів «жовтих жилетів».

У довгому листі-зверненні до нації з 2300 слів Макрон запевнив, що вислухає всі нові ідеї, але пообіцяв притримуватися своєї програми економічних реформ, пише Reuters.

Протести «жовтих жилетів», які тривають уже 9 тижнів, суттєво підірвали економіку країни і завдали удару по репутації президента.

За допомогою дебатів Макрон сподівається «перетворити гнів на рішення».

«Для мене немає заборонених питань. Ми не повинні мати однакову точку зору на все – і це нормально в умовах демократії. Але давайте покажемо, що ми люди, які не бояться говорити, обмінюватися думками, шукати рішення», – написав Макрон.

За його словами, він залишиться вірним своїм передвиборчим обіцянкам і виключає можливість відмітити деякі економічні реформи, які спрямовані на розвиток бізнесу, зокрема скасування податку на багатство, завдяки чому він отримав прізвисько «президент багатих».

«Коли податки надто високі, наша економіка страждає від нестачі ресурсів, які можна було б вигідно інвестувати в компанії, створюючи робочі місця», – пише Макрон.

У листі, який буде опубліковано у французьких газетах, він ставить ряд питань, на які, як він сподівався, французи дадуть відповідь на міських зборах по всій країні чи в онлайн-анкетах. Наприклад:

- На вашу думку, які податки нам слід знизити?

- Як ви думаєте, на яких державних витратах слід зекономити?

- Чи варто нам частіше проводити референдуми і хто має їх ініціювати?

Макрон запевнив, що пропозиції, зроблені в ході дебатів, вплинуть на формування державної політики і позицію Франції з внутрішніх та міжнародних питань.

Нагадаємо, на минулих вихідних французька поліція затримала 240 учасників акції протестів «жовтих жилетів».

Як повідомлялося, лише за побіжними підрахунками французький бізнес втратив 2 млрд євро через протести «жовтих жилетів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті