Ощадбанк знов виграв суд проти групи «Креатив»

Ощадбанк знов виграв суд проти групи «Креатив»

У банку наголошують, що будуть і далі вживати заходи з примусового повернення заборгованості групи компаній «Креатив»

Ощадбанк знов виграв суд проти групи «Креатив»
Фото: Shutterstock

27 грудня 2018 року рішенням Господарського суду Кіровоградської області в повному обсязі задоволено позовні вимоги банку до ТОВ «Регіонпродукт-Україна» (майновий поручитель ПрАТ «Креатив») про звернення стягнення на предмет застави для задоволення вимог «Ощадбанку»  в розмірі понад $4,5 млн. Про це повідомляє прес-служба банку.

Відповідне рішення було опубліковано 3 січня 2019 року. У банку наголошують, що будуть і далі вживати заходи з примусового повернення заборгованості групи компаній «Креатив».

Починаючи з 2015 року Ощадбанк проводить активну претензійно-позовну роботу щодо повернення боргів групи «Креатив». Загалом банком подано до судів загальної юрисдикції 23 позовні заяви про стягнення заборгованості з групи компаній «Креатив» та їх поручителів – фізичних осіб Березкіна М.С. та Давидова Ю.Г. Отримано  судових рішень про стягнення заборгованості з боржників та поручителів на користь Ощадбанку (таких, що набрали законної сили) на загальну суму $212,7 млн, 12,7 млн євро та 255 млн грн. 

За даними Інтерфакс-Україна, досудовим слідством встановлено, що протягом вересня 2013 – січня 2014 років бенефіціарні власники групи «Креатив», діючи за попередньою змовою зі службовими особами ряду інших товариств, заволоділи грошовими коштами, отриманими в Ощадбанку за договором кредитної лінії в сумі $20 млн (на момент скоєння злочину – 160 млн грн). Договір був укладений в порушення вимог кредитної політики Ощадбанку і ніколи не був забезпечений заставою майнових прав, оскільки наявне забезпечення дозволяло видати кредит на суму не більше $7 млн ​​(або 56 млн грн).

У січні 2014 року зазначені кредитні кошти були привласнені та виведені з цього суспільства колишніми на той момент бенефіціарами групи «Креатив» на рахунки компаній-нерезидентів (Беліз, Швейцарія) під виглядом виконання контрактів на постачання тропічного масла, чого насправді не було. Надалі за рахунок зазначених коштів бенефіціари «Креатива» придбали на підконтрольну їм компанію-нерезидента корпоративні права одного з підприємств, а частина коштів була використана на власні потреби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті