ДТЕК купить у російських бізнесменів два обленерго за $250 млн – експерт

ДТЕК купить у російських бізнесменів два обленерго за $250 млн – експерт

З цієї суми $180 млн віддадуть за 94% акцій Київобленерго та $70 млн віддадуть за 68% Одесаобленерго

ДТЕК купить у російських бізнесменів два обленерго за $250 млн – експерт
Фото: Shutterstock

На початку січня компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова оголосила, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: «Київобленерго» та «Одесаобленерго» за $250 млн. З цієї суми $180 млн віддадуть за 94% акцій «Київобленерго» та $70 млн віддадуть за 68% «Одесаобленерго». Про це повідомив колишній член НКРЕКП Андрій Герус на своїй сторінці в Facebook.

«Приватні «Київобленерго» та «Одесаобленерго» оцінені дорого. Тобто їх акціонери, російські бізнесмени Воєводін (авторитетний лідер лужниковської групи), Гіннер (президент ФК ЦСКА) та Бабаков (депутат держ. Думи РФ, що голосував за анексію АР Крим) отримають $250 млн дол», – пише Герус.

Згідно з повідомленням, після закриття угоди, ДТУК поглине решту обленерго : «Херсонобленерго», «Кіровоградобленерго», «Житомиробленерго», «Чернівціобленерго», «Рівнеобленерго».

«Сьогодні ДТЕК належить 15% всіх розподільних електричних мереж (120 000 км), з покупкою ще двох обленерго в власності буде 25% всіх роздрібних мереж (208 000 км). А після поглинання інших 5 обленерго у власності буде 42% всіх українських роздрібних електричних мереж або 344 000 км», – пише він.

За словами Геруса, ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. А після поглинання ще 5 обленерго ДТЕК контролюватиме 57% всієї передачі та збуту електроенергії. Це безпрецедентна ситуація, коли один олігарх отримує у власність таку кількість мереж, які є елементом критичної інфраструктури (газові мережі є у державній власності і лише у користуванні у облгазів).

«Утворюється «ідеальна» монополізована вертикальна інтеграція. І якщо від монополізації у виробництві електроенергії ще можна врятуватися імпортом електроенергії, то від монополізації у приватних руках електричних мереж так не врятуєшся», – наголошує Герус.

Про намір ДТЕК купити «Одесаобленерго» та «Київобленерго» стало відомо на початку цього року 

Нагадаймо, 27 грудня минулого року стало відомо, що АМКУ знайшов ознаки монополізму в ДТЕК Ахметова. За даними, слідство мало тривати до січня наступного року. Однак пізніше у комітеті повідомили, що не знайшли ознак монополізму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті