ОЗХЗ включить «Новичок» до переліку заборонених токсинів

ОЗХЗ включить «Новичок» до переліку заборонених токсинів

Росія участі у прийнятті рішення не брала

ОЗХЗ включить «Новичок» до переліку заборонених токсинів
фото twitter.com/OPCW

Організація з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) включила нервово-паралітичну речовину радянської епохи «Новичок» до Конвекції з заборони хімічної зброї. Про це повідомляє Reuters.

Держави-члени заявили, що 41 член виконавчого комітету ОЗХЗ схвалив спільну пропозицію США, Нідерландів та Канади.

Вони погодились «додати дві сім’ї високотоксичних хімікатів (включно із речовиною, що використовувалась під час отруєння Скрипалів в Солсбері)», – заявила посол Канади в Організації Сабіна Нолке. Також вона додала, що Росія не брала участі у прийнятті рішення, але й не втручалась у процес.

Рішення ОЗХЗ, як зазначає видання, було конфіденційним, і більше жодних подробиць не повідомлялось. Це стало першою зміною у списку заборонених речовин Організації, який також включає VX, зарін, гірчичний газ та інші токсичні речовини.

«Хорошого прогресу досягнуто на шляху включення небезпечних хімічних речовин, зокрема тих, які використовувалися в Солсбері, до Конвенції з заборони хімічної зброї. Виконавчий комітет рекомендував цю пропозицію до схвалення. У сторін тепер є 90 днів для висловлення заперечень», – йдеться в повідомленні представництва Британії в ОЗХЗ у соціальній мережі.

Як відомо, 4 березня 2018 року колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були знайдені в міському сквері в Солсбері без свідомості і доставлені в лікарню. Як з’ясувалося, їх було отруєно нервово-паралітичною речовиною «Новичок», яку незадовго до цього було нанесено на ручку вхідних дверей їхнього будинку. Після довгого лікування і реабілітації Скрипалі були виписані з лікарні і перебувають під охороною в місці, адреса якого не розголошується британською владою.

В червні ще двоє людей в англійському місті Еймсбері отруїлись «Новичком», в результаті чого жінка загинула, а чоловік втратив зір.

Нагадаємо: у квітні минулого року російські спецслужби намагалися зламати захисну мережу Організації з заборони хімічної зброї як раз в той час, коли експерти організації намагалися встановити характер речовини, якої було отруєно Скрипалів.

Як повідомлялось, британська влада повністю покладає провину на використання «Новичка» на Росію. Зокрема, міністр безпеки Сполученого Королівства Бен Воллес заявив, що президент Путін «несе персональну відповідальність» за отруєння Скрипалів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті