Державне ОГХК закуповуватиме паливо на 10-40% дорожче від ринкової вартості

Державне ОГХК закуповуватиме паливо на 10-40% дорожче від ринкової вартості

«ОГХК» уклала три угоди з «Еко-Сервісом» про постачання пального упродовж цього року на загальну суму 280,96 млн Продавцем палива є жовтоводський «Еко-Сервіс», співзасновником якого є відсторонений керівник ОГХК Руслан Журило

Державне ОГХК закуповуватиме паливо на 10-40% дорожче від ринкової вартості
Фото: УНІАН

Філії ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 8 і 10 січня цього року уклали три угоди з ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» про постачання пального упродовж цього року на загальну суму 280,96 млн грн. Про це пишуть «Наші гроші» із посиланням на дані в системі ProZorro.

«Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» за 248,25 млн грн замовив 8275 тонн дизельного палива по 30 000 грн/т. Це на 13% дорожче від середньої оптової ціни дизелю на ринку, яка, за даними видання «EnKorr», нині становить 26 570 грн/т. Тобто різниця на усьому обсягу поставки становить 26,89 млн грн. Пальне оплачуватимуть протягом 120 банківських днів після поставки.

«Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» за 32,71 млн грн. замовив:

  • 685 т дизельного палива по 36 855 грн/т, що на чверть дорожче за ціну від «ТД «Еко-Сервіс» для «Вільногірського ГМК» і на третину дорожче за згадану ринкову ціну,
  • 22 т бензину АИ-95-К5 Євро по 42 тис грн/т,
  • 160 т бензину АИ-95-К5 Євро по 39 660 грн/т,
  • 2 т керосину по 42 600 грн/т,
  • 2 т розчинника складного органічного «Solvent Galosche» 55 800 грн/т.
  • Бензин на 36-44% дорожчий від нинішньої оптової ціни на ринку в 29 200 грн/т.

«Вільногірський ГМК» провів закупівлю за переговорною процедурою, а «Іршанський ГЗК» – через відкриті торги приватному електронному майданчику «Rialto», який не підключений до державної системи ProZorro, хоч і побудований на її основі. А потім вони опублікували договори у ProZorro за процедурою звітування про укладений договір.

Вартість договорів перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 000 грн, після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі ProZorro майданчиків.

Раніше обидва комбінати проводили закупівлі через відкриті торги у ProZorro. Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та зобов’язані проводити тендери відповідно до вимог цього закону лише на майданчиках, підключених до ProZorro. Однак вони оголошували відкриті торги у ProZorro в останнє ще в лютому 2018 року, а потім остаточно перейшли на «Rialto».

Єдиним суперником на торгах «Іршанського ГЗК» було жовтоводське ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Електронтехсервіс Лтд» Валентини Зерній і директора Андрія Зернія. Проти нього поліція Харкова веде кримінальне провадження щодо заволодіння 205 000 грн комунального «ЦЕМД та МК».

Дніпровське відділення АМКУ довело фіктивність конкуренції на тих торгах «ЦЕМД та МК», оштрафувало їх, але програло справу в суді.

Жовтоводський «Еко-Сервіс» належить Ігорю Ведуті – співзасновнику благодійного фонду ім. Віктора Замули «Наше місто» разом із Русланом Журилом, нині відстороненим очільником ОГХК, а до того – замдиректора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Сергія Дробота. Зараз Дробот очолює державний концерн «Ядерне паливо», куди входить і СхідГЗК. Свого часу серед засновників фірми було ТОВ «Енерджі трейд груп», через ланцюжок пов’язане із самим Журилом.

Нагадаємо, відсторонений керівник «ОГХК» Руслан Журило (а до того – заступник екс-директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Сергія Дробота) перебуває під слідством. НАБУ підозрює його у нанесенні збитків держпідприємству на 300 млн грн на експортних схемах. Журило знаходиться на свободі, оскільки за нього вніс заставу в розмірі 12 млн грн нардеп від «Народного фронту» Микола Княжицький.

Загалом із 2008 року «Еко-Сервіс» виграв тендерів на 2,53 млрд грн, майже всі – у СхідГЗК.

Як писав Mind, Фонд державного майна України включив ОГХК до переліку 21 топового об‘єкта приватизації на 2018 рік.

Пізніше було підписано договір для підготовки до приватизації  ПАТ «Обєднана гірничо-хімічна компанія», який буде здійснюватися «BDO корпоративні фінанси» в складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine та ASSET EXPERTISE.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло