Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
У США суд заборонив поліції примушувати до розблокування смартфона пальцем чи Face ID

У США суд заборонив поліції примушувати до розблокування смартфона пальцем чи Face ID

Тепер правоохоронці не зможуть відкрити жоден телефон без згоди його власника

У США суд заборонив поліції примушувати до розблокування смартфона пальцем чи Face ID
фото DR

Суд у Каліфорнії виніс рішення, що правоохоронні органи не мають права змушувати людей розблоковувати їх смартфони з допомогою пальця або обличчя. Постанова має на меті захистити приватне життя людей, пише Forbes. Видання називає це рішення знаковим.

Раніше діяло правило, згідно з яким поліція не може відкривати телефон, захищений паролем, але може обстежити телефон, який розблоковується за «допомогою біометричних даних» (Touch ID, Face ID). Тепер же суд зрівняв між собою всі методи заблокування.

Рішення було винесено у справі про розслідування злочину, пов'язаного з вимаганням на Facebook: жертву просили заплатити, інакше погрожували опублікувати «бентежне» відео про неї. Поліцейські мали на прикметі кілька підозрюваних в Окленді і хотіли вчинити набіг на їх офіс. При цьому вони також хотіли відкрити будь-який телефон в приміщенні за допомогою розпізнавання обличчя, відбитків пальців чи райдужної оболонки. Суд відмовився видати ордер на обшук.

Хоча суддя погодився з причиною для обшуку, однак відмовив федералам розкривати всі телефони шляхом примусового розблокування біометрією.

Запит надто «надмірний», оскільки «не обмежується конкретною особою чи конкретним пристроєм», йдеться в рішенні.

У більш важливій частині постанови вказано, що уряд не має права, навіть з ордером, змушувати підозрюваних свідчити проти себе, відкриваючи свої телефони за допомогою біологічних характеристик.

Раніше повідомлялося, що Apple допомагала правоохоронцям розслідувати теракти, проте гендиректор компанії Тім Кук продовжує захищати високі стандарти конфіденційності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті