США звинувачують у зламі бази даних SEC українського хакера
Влада США висунула обвинувачення українцю Олександру Єременко та його спільникам у викраденні інформації з бази даних Комісії з цінних паперів та бірж США та передачі її трейдерам

Влада США у вівторок, 15 січня, звинуватила українського хакера та декількох трейдерів у ймовірній участі у незаконній схемі торгівлі новинами про доходи корпоративних клієнтів, викраденими з бази даних Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) в результаті її зламу. Про це повідомляє Reuters.
Обвинувачення було висунуто проти 9 осіб. Двоє з підозрюваних є фігурантами кримінальної справи про злам системи корпоративної реєстрації SEC, Edgar, в 2016 році, яка призвела до отримання ними незаконного торгового прибутку в розмірі $4,14 млн.
Глава SEC Джей Клейтон сказав, що цей випадок ілюструє «значні» загрози, які кіберзлочинність представляє для ринків США та наголосив, що його відомство є незахищеним, незважаючи на усі докладені зусилля.
Влада США повідомила, що Олександр Єременко з Києва та інші його спільники отримали тисячі «тестових заявок», в тому числі близько 157 заяв про прибутки, зламавши Edgar через литовський сервер, а потім поділились отриманими даними з трейдерами. За підрахунками SEC ці трейдери з України, США та Росії тримали незаконний прибуток у понад $4 млн, продаючи конфіденційну інформацію в період з травня по жовтень 2016 року.
Видання повідомляє, що іноді компанії подають тестові заявки, щоб переконатись, що їхні фактичні заявки згодом будуть прийняті правильно. Тестові заявки, як правило, не містять конфіденційних даних, але SEC повідомила, що деякі з викрадених все ж такі дані мали.
Зазначається, що Міністерство юстиції США подало до суду обвинувальний акт з 16 пунктів, в яких звинуватило Єременка, Артема Радченка (громадянина України) та ще одного українця в залученні трейдерів до незаконної діяльності, в кіберзлочинності та інших злочинах.
SEC подала обвинувачення проти Єременка та ще 8 підозрюваних .
Як повідомлялось,в 2015 році Єременка уже звинувачували в участі у схожій схемі, за якою група хакерів зламувала новинні портали та викрадала прес-релізи з фінансовою інформацією. Повідомляється, що за кілька років хакерам вдалось заробити близько $100 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].