Економіка України продемонструвала найбільше зростання за останні сім років – Смолій
Інфляція за підсумками року відновила зниження і вперше за п’ять років зменшилася до однознакового рівня – 9,8%

В цьому році українська економіка продемонструвала максимальне зростання за останні сім років. Зростання реального ВВП за підсумками трьох кварталів – 2,8%, а, за прогнозом НБУ, загалом по року економіка зросте на 3,4%. Про це повідомив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій в своєму звіті.
Разом з цим, інфляція за підсумками року відновила зниження і вперше за п’ять років зменшилася до однознакового рівня – 9,8%. Це перевищило інфляційну ціль НБУ, яка складала 6 +/- 2 відсотки.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Смолій повідомив, що унаслідок жорсткої монетарної політики, а також завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурні для українського експорту на зовнішніх ринках в першій половині року і рекордному врожаю зернових у другому півріччі, курс гривні зміцнився на 1,4% за 2018 рік.
Голова Нацбанку наголошує, що це – ознака стабілізації на валютному ринку.
«Зміцнення гривні надало Національному банку можливості для активного поповнення міжнародних резервів упродовж року за рахунок купівлі валюти на міжбанківському ринку – за рік сальдо наших валютних інтервенцій склало еквівалент $1,4 млрд, які були спрямовані до наших резервів», – розповідає Смолій.
Смолій наголошує, що цьогорічний обсяг міжнародних валютних резервів у сумі $20,8 млрд – найбільший за п'ять років.
«Іншим джерелом стало зовнішнє фінансування: Україна отримала нову програму співпраці з МВФ, яка є фундаментом для подальшого зміцнення макрофінансової стабільності. Завдяки цьому до резервів від міжнародних партнерів (МВФ, Євросоюзу та Світового банку) надійшло $2,4 млрд», – повідомляє Смолій.
Чинний прогноз Нацбанку передбачає уповільнення інфляції до кінця 2019 року до 6,3% з 9,8% за підсумками 2018 року. Однак, НБУ має намір переглянути прогнози.
Нагадаємо: також Смолій заявив, що є підстави для послаблення монетарної політики. Остаточне рішення стосовно облікової ставки буде залежати від низки макроекономічних чинників, як на зовнішньому, так і внутрішньому ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.