Економіка України продемонструвала найбільше зростання за останні сім років – Смолій

Економіка України продемонструвала найбільше зростання за останні сім років – Смолій

Інфляція за підсумками року відновила зниження і вперше за п’ять років зменшилася до однознакового рівня – 9,8%

Економіка України продемонструвала найбільше зростання за останні сім років – Смолій
Голова НБУ Яків Смолій
Фото: УНІАН

В цьому році українська економіка продемонструвала максимальне зростання за останні сім років. Зростання реального ВВП за підсумками трьох кварталів – 2,8%, а, за прогнозом НБУ, загалом по року економіка зросте на 3,4%. Про це повідомив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій в своєму звіті.

Разом з цим, інфляція за підсумками року відновила зниження і вперше за п’ять років зменшилася до однознакового рівня – 9,8%. Це перевищило інфляційну ціль НБУ, яка складала 6 +/- 2 відсотки.

Смолій повідомив, що унаслідок жорсткої монетарної політики, а також завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурні для українського експорту на зовнішніх ринках в першій половині року і рекордному врожаю зернових у другому півріччі, курс гривні зміцнився на 1,4% за 2018 рік.

Голова Нацбанку наголошує, що це – ознака стабілізації на валютному ринку.

«Зміцнення гривні надало Національному банку можливості для активного поповнення міжнародних резервів упродовж року за рахунок купівлі валюти на міжбанківському ринку – за рік сальдо наших валютних інтервенцій склало еквівалент $1,4 млрд, які були спрямовані до наших резервів», – розповідає Смолій.

Смолій наголошує, що цьогорічний обсяг міжнародних валютних резервів у сумі $20,8 млрд – найбільший за п'ять років.

«Іншим джерелом стало зовнішнє фінансування: Україна отримала нову програму співпраці з МВФ, яка є фундаментом для подальшого зміцнення макрофінансової стабільності. Завдяки цьому до резервів від міжнародних партнерів (МВФ, Євросоюзу та Світового банку) надійшло $2,4 млрд», – повідомляє Смолій.

Чинний прогноз Нацбанку передбачає уповільнення інфляції до кінця 2019 року до 6,3% з 9,8% за підсумками 2018 року. Однак, НБУ має намір переглянути прогнози.

Нагадаємо: також Смолій заявив, що є підстави для послаблення монетарної політики. Остаточне рішення стосовно облікової ставки буде залежати від низки макроекономічних чинників, як на зовнішньому, так і внутрішньому ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті