Єврокомісія надасть 4,5 млрд євро на інтеграцію України в транспортну мережу Європи
Кошти спрямують на 39 інфраструктурних проектів

39 українських інфраструктурних проектів, які передбачені стратегією Drive Ukraine 2030 включені до плану будівництва транс'європейської транспортної мережі TEN-T. На ці проекти передбачено майже 4,5 млрд євро, пише ЦТС із посиланням на заяву міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на брифінгу в Києві.
Згаданий план підготовлений ЄС і Світовим банком з метою розвитку транспортного сполучення в країнах «Східного партнерства». За словами міністра, реалізація цих 39 проектів дозволить значно поглибити інфраструктурну інтеграцію України і стати органічною частиною загальноєвропейської транспортної мережі.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Згідно з проектом Єврокомісії, на ці 39 проектів передбачено майже 4,5 млрд євро, додав він. «Коли ми говоримо, що імплементація Drive Ukraine коштує близько $60 млрд, То вже в перший рік її реалізації ми маємо мінімум 50% фінансування з держбюджету і 10% фінансування з боку наших європейських партнерів, міжнародних фінансових організацій і за рахунок державно-приватного партнерства», – уточнив Омелян.
Раніше Єврокомісія визначила обсяг інвестицій, необхідних для реалізації проектів транскордонної транспортної мережі (TEN-T) в Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.
Вони коштуватимуть приблизно 13 млрд євро і передбачають будівництво в цілому 4800 кілометрів автомобільних і залізничних магістралей, 6 портів і 11 логістичних центрів, а також аеропортів і пунктів перетину кордону.
Пріоритетними інвестиціями названі як короткострокові проекти, які будуть завершені до 2020 року, так і довгострокові проекти, спрямовані на поліпшення транспортних зв'язків в межах TEN-T до 2030 року.
Нагадаємо, в листопаді минулого року Єврокомісія оприлюднила карти транс'європейських коридорів TEN-T на території України.
«Рішення Європейської Комісії означає, що Україна включена в Транс'європейську опорну транспортну мережу і стає важливим учасником розвитку транспортного коридору в сполученні Європа-Азія. Історичну значимість цього неможливо переоцінити. Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це важливий крок на шляху інфраструктурної евроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості і розглядається Європейською Комісією як невід'ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС», – заявив Омелян в листопаді 2018 року, пояснюючи важливість TEN-T для нашої країни.
Раніше Mind писав, що Польща побудує швидкісне шосе до кордону з Україною. Також Угорщина повідомила про намір побудувати швидкісну дорогу в напрямку українського кордону.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.