Єврокомісія надасть 4,5 млрд євро на інтеграцію України в транспортну мережу Європи
Кошти спрямують на 39 інфраструктурних проектів

39 українських інфраструктурних проектів, які передбачені стратегією Drive Ukraine 2030 включені до плану будівництва транс'європейської транспортної мережі TEN-T. На ці проекти передбачено майже 4,5 млрд євро, пише ЦТС із посиланням на заяву міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на брифінгу в Києві.
Згаданий план підготовлений ЄС і Світовим банком з метою розвитку транспортного сполучення в країнах «Східного партнерства». За словами міністра, реалізація цих 39 проектів дозволить значно поглибити інфраструктурну інтеграцію України і стати органічною частиною загальноєвропейської транспортної мережі.
Згідно з проектом Єврокомісії, на ці 39 проектів передбачено майже 4,5 млрд євро, додав він. «Коли ми говоримо, що імплементація Drive Ukraine коштує близько $60 млрд, То вже в перший рік її реалізації ми маємо мінімум 50% фінансування з держбюджету і 10% фінансування з боку наших європейських партнерів, міжнародних фінансових організацій і за рахунок державно-приватного партнерства», – уточнив Омелян.
Раніше Єврокомісія визначила обсяг інвестицій, необхідних для реалізації проектів транскордонної транспортної мережі (TEN-T) в Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.
Вони коштуватимуть приблизно 13 млрд євро і передбачають будівництво в цілому 4800 кілометрів автомобільних і залізничних магістралей, 6 портів і 11 логістичних центрів, а також аеропортів і пунктів перетину кордону.
Пріоритетними інвестиціями названі як короткострокові проекти, які будуть завершені до 2020 року, так і довгострокові проекти, спрямовані на поліпшення транспортних зв'язків в межах TEN-T до 2030 року.
Нагадаємо, в листопаді минулого року Єврокомісія оприлюднила карти транс'європейських коридорів TEN-T на території України.
«Рішення Європейської Комісії означає, що Україна включена в Транс'європейську опорну транспортну мережу і стає важливим учасником розвитку транспортного коридору в сполученні Європа-Азія. Історичну значимість цього неможливо переоцінити. Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це важливий крок на шляху інфраструктурної евроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості і розглядається Європейською Комісією як невід'ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС», – заявив Омелян в листопаді 2018 року, пояснюючи важливість TEN-T для нашої країни.
Раніше Mind писав, що Польща побудує швидкісне шосе до кордону з Україною. Також Угорщина повідомила про намір побудувати швидкісну дорогу в напрямку українського кордону.