Британія почала реєстрацію громадян Євросоюзу, які хочуть залишитися в країні після Brexit

Британія почала реєстрацію громадян Євросоюзу, які хочуть залишитися в країні після Brexit

Таких мешканців нараховується не менше 3,5 мільйонів

Британія почала реєстрацію громадян Євросоюзу, які хочуть залишитися в країні після Brexit
фото Shutterstock

З 21 січня почав працювати мобільний додаток, через який всі громадяни країн Євросоюзу, які хочуть залишитися жити і працювати у Великобританії після того, як вона вийде з блоку, можуть зареєструватися і подати заявку, повідомляється на сайті британського міністерства внутрішніх справ, на який посилається Коммерсант.

Європейців, охочих залишитися в Британії, зараз нараховується близько 3,5 млн осіб, але не всім їм вдається зареєструватися через мобільний додаток – на сайті МВС країни зазначається, що для деяких пристроїв, наприклад, Apple, він працює поки що не в повному обсязі, але налагодить свою роботу в березні 2019 року.

Жодним іншим способом отримати дозвіл на проживання для громадян ЄС і членів їх сімей поки що не можна.

Отримати відповідний дозвіл можуть ті, хто жив в країні хоча б 6 місяців на рік упродовж останніх 5 років. В іншому випадку заявник може претендувати на попередньо схвалений дозвіл на постійне проживання.

Подати заявку через мобільний додаток можна буде до 30 червня 2021 року або до 31 грудня 2020 року, якщо Британія і ЄС не зможуть домовитися про умови Brexit.

Заявка коштує 65 фунтів, проте найближчим часом прем'єр-міністр Тереза Мей має намір знизити цю суму.

Мобільний додаток пройшло вже дві стадії тестування. Зараз же формально почалася третя стадія тестування системи, до якої були допущені всі громадяни ЄС з діючими паспортами і члени сімей з громадянством країн, що не входять до складу ЄС, але у яких є діючі біометричні документи про реєстрацію за місцем проживання.

Раніше Bloomberg повідомляв, що багаті європейці тікають з Британії у зв’язку із Brexit.

Також відомо, що Тереза Мей, незважаючи на те, що британський парламент відхилив її узгоджену з Брюсселем угоду щодо умов Brexit, відмовилася перенести його на пізніший час.

Brexit запланований на 29 березня 2019 року, після чого, згідно з планом, повинен настати перехідний період, який триватиме до кінця 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло