У Франції Google оштрафували на 50 млн євро

У Франції Google оштрафували на 50 млн євро

Це перший випадок, коли на Google наклали максимальний штраф згідно з регламентом

У Франції Google оштрафували на 50 млн євро
фото DR

У Франції Національна комісія у справах інформаційних технологій і прав людини (CNIL) оштрафувала компанію Google на 50 млн євро за відсутність прозорості при отриманні згоди на обробку та використання персональних даних користувачів. Про з посиланням на заяву на сайті регулятора інформує РБК.

«Це перший випадок, коли CNIL застосовує максимальний штраф, передбачений загальним регламентом щодо захисту даних», – ідеться в повідомленні.

Відзначається, що в кінці травня комісія отримала колективні скарги від асоціацій None Of Your Business (NOYB) і La Quadrature du Net (LQDN), які підписали 10 тисяч чоловік.

В ході розслідування комісія дійшла висновку, що Google порушила законодавство ЄС, що вимагає доносити до користувачів інформацію про те, як збираються і використовуються їх персональні дані, а також отримувати їх згоду на збирання цих даних.

Як зазначено в розслідуванні, інформація про цілі обробки даних, тривалість їх зберігання і категорії, які використовуються для персоналізації реклами, у Google «надмірно розкидана по кількох документах». Щоб отримати додаткову інформацію, необхідно переходити за іншими посиланнями. При цьому інформація, що надається, не завжди ясна. Відзначається, що отримана згода також не є «конкретною» і «однозначною».

Раніше повідомлялося, що Facebook та Google заплатять $455 000 за порушення правил розміщення політичної реклами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло