ЄБРР може надати 100 млн євро МХП Косюка на купівлю словенської компанії
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

ЄБРР може надати 100 млн євро МХП Косюка на купівлю словенської компанії

Ці кошти дозволять МХП придбати словенську компанію Perutnina Ptuj

ЄБРР може надати 100 млн євро МХП Косюка на купівлю словенської компанії
Фото: УНІАН

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може надати 100 млн євро агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП). Ці кошти мають піти на придбання словенської компанії Perutnina Ptuj. Даний проект розглядає банк, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на повідомлення на сайті ЄБРР.

«Очікується, що проект зробить внесок в інтегровану якість, оскільки він підтримає МХП в його першому транскордонному придбанні такого масштабу... Проект також стимулюватиме інвестиції в Perutnina, що призведе до значного підвищення ефективності та прибутковості», – сказано в повідомленні ЄБРР.

ЄБРР може надати фінансування в березні 2019 року.

Нагадаємо, МХП у листопаді-2018 підписав угоду про придбання 90,68% акцій словенської Perutnina Ptuj, вертикально інтегрованої компанії в Південно-Східній Європі.

Компанія заявила про плани інвестувати 200 млн євро у виробничу базу Perutnina Ptuj протягом чотирьох-п'яти років, щоб зміцнити і розвинути процеси вирощування і виробництва сільгосппродукції в Словенії та інших країнах, а також збільшити обсяги продажів у Словенії, Сербії, Хорватії, Боснії та Герцеговині. Компанія також має намір шукати можливості на інших ринках, в першу чергу, в Західній Європі.

МХП отримав дозвіл антимонопольних органів Австрії, Македонії, Сербії та Румунії. Тепер компанія очікує тільки підтвердження словенського Агентства із захисту конкуренції.

«Миронівський хлібопродукт» є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляють, в тому числі, на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині. Земельний банк агрохолдингу станом на кінець 2017 року складав близько 370 000 га.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2017 році виріс в 3,3 раза – до $230 млн, виручка – на 13,4%, до $1,288 млрд.

Perutnina Ptuj – вертикально інтегрована компанія в Південно-Східній Європі. Володіє потужностями з вирощування бройлерів в Словенії, Хорватії, Сербії, Боснії та Герцеговині. Веде діяльність у 22 країнах. Штат компанії – 3500 співробітників у восьми країнах. У Словенії вона обробляє 4000 га сільськогосподарських угідь.

Акціонерами Perutnina Ptuj є Slovenian Steel Group (SIJ d.d., 85,16% акцій), підконтрольний йому Holding PMP d.d. (5,53%) та інші (9,31%).

Річний звіт SIJ свідчить, що в 2017 році група купила 12,77% Perutnina Ptuj за 11,4 млн євро, довівши своє пряме і непряме володіння до 90,69%.

У звіті активи Perutnina Ptuj Group і Holding PMP були вказані як активи на продаж і оцінювалися в 270 млн євро, а їх зобов'язання – в 133 млн євро . Компанія SIJ заявляла про плани провести spin-off Perutnina Ptuj до кінця 2018 року.

Згідно зі звітом, оборот Perutnina Ptuj Group у 2017 році виріс до 257,11 млн євро з 211,35 млн євро в 2016 році, EBITDA відповідно – до 24,418 млн євро з 24,229 млн євро.

Раніше Mind писав, що агрохолдинг Косюка залучить 120 млн євро кредиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло