Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
У Барселоні й Мадриді 30 тисяч таксистів бастують проти Uber

У Барселоні й Мадриді 30 тисяч таксистів бастують проти Uber

Раніше влада зробила вкрай нерівними умови для отримання дозволів між онлайн-сервісами і звичайними службами таксі

У Барселоні й Мадриді 30 тисяч таксистів бастують проти Uber
Фото JAVIER LIZÓN EFE/ elpais.com

У Мадриді та Барселоні 30 тисяч водіїв «традиційних» таксі вийшли на протест проти Uber і подібного до нього сервісу Cabify,  повідомляє іспанське видання El Pais, на яке посилається Интерфакс. Зазначається, що таксисти вже палять шини.

Причиною масових протестів, які тривають вже не перший тиждень, стали нові правила, введені влітку 2018 року. Згідно з ними водіям Uber для реєстрації в системі пасажирських перевезень потрібно лише отримати ліцензію VTC (дозвіл на прокат автомобіля з водієм), яка коштує 35 євро. Тоді як «традиційні» служби таксі змушені заплатити 140 тисяч євро за ліцензію на перевезення.

Стала зростати кількість водіїв з недорогою ліцензією, що позначилося на іміджі і затребуваності інших компаній таксі. Місцеві таксисти влаштували страйк, які поширилися на інші міста Іспанії, такі як Малага, Севілья, Валенсія, Аліканте, Сарагоса і Ла-Ріоха.

Зазначається, що Uber і раніше стикалася в Іспанії з проблемами, і в 2018 році спробувала вийти на цей ринок вже вдруге після 4-річної перерви. Однак через масові протести може знову піти з країни.

Уряд готовий іти на переговори з асоціацією таксистів Мадрида. У Барселоні вже пройшло обговорення умов, і Uber і Cabify можуть покинути ринок послуг міста, якщо таксисти погодяться на запропоновані урядом умови, які будуть оголошені до вівторка, 29 січня.

Нагадаємо, у Брюсселі суд заборонив Uber, зазначивши, що тільки водії, які мають брюссельську ліцензію і підсвічений сигнал таксі на даху авто, можуть надавати послуги з перевезень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті