«Газпром» підрахував витрати на газопроводи в обхід України

«Газпром» підрахував витрати на газопроводи в обхід України

Російська компанія планує витратити більше 155 млрд руб (64,5 млрд грн) на 2 обхідні газопроводи

«Газпром» підрахував витрати на газопроводи в обхід України
Фото: Shutterstock

Російський «Газпром» планує витратити більше 155 млрд руб (64,5 млрд грн)  на будівництво «Турецького потоку» і «Північного потоку-2», передає Ліга.

Як свідчать дані російського монополіста, компанія має намір у 2019 році витратити на будівництво «Північного потоку» 53,1 млрд руб.

На будівництво «Турецького потоку» компанія передбачила в інвестиційній програмі 102 млрд руб. Зокрема 26 млрд руб «Газпром» направить на будівництво морської частини газопроводу, 17,7 млрд руб – на його транзитний сухопутний ділянку і 58,8 млрд руб – на проектування, будівництво та експлуатацію газопроводу на території Сербії.

Загальний обсяг «інвестиційної програми» російської компанії на 2019 рік – понад 1,3 трлн руб (540 млрд грн).

«Північний потік-2» – споруджуваний газопровід в обхід України через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн: Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Оператором будівництва «Північного потоку- 2» виступає компанія Nord Stream 2 AG, єдиним акціонером якої є «Газпром». Його партнерами по проекту є компанії Royal Dutch Shell, Wintershall, Uniper, OMV і Engie. Вони заявили, що профінансують 50% проекту.

Проект «Турецький потік» передбачає будівництво газопроводу в обхід України через Чорне море до кордону з Туреччиною. Планується, що він буде складатися з двох ниток потужністю по 15,75 млрд куб.м кожна. Перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи.

За словами глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, обидва проекти є загрозою для України, оскільки їх мета – зняття транзитних обсягів. За підрахунками компанії, Україна втратить $3 млрд доларів щорічного доходу в разі припинення транзиту газу через свою територію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті