Китай використовує новітні технології для тиску на своїх громадян – Сорос

Китай використовує новітні технології для тиску на своїх громадян – Сорос

Мільярдер вважає, що Пекін використовує ШІ, машинне навчання та технологічні компанії як інструменти для авторитарного контролю

Китай використовує новітні технології для тиску на своїх громадян – Сорос
Джордж Сорос
фото DR

Мільярдер Джордж Сорос заявив, що занепокоєний тим, як авторитарні держави використовують новітні технології. Зокрема він говорив про режим Сі Цзіньпіна, який використовує машинне навчання та штучний інтелект для здійснення тиску на своїх громадян. Про це Сорос заявив під час виступу на полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі, передає The Guardian.

Мільярдер-філантроп назвав китайського лідера «найнебезпечнішим супротивником відкритого суспільства» та закликав Захід «розправитись» з китайськими технологічними компаніями, які, за його словами, використовуються китайською владою для авторитарного контролю.

«Смертельною небезпекою» для відкритого суспільства він назвав можливість використання тоталітарними режимами машин, які можуть самостійно навчатись, та ШІ як інструменти контролю.

Мільярдер розповів, що в найближчому майбутньому китайська влада збиратиме дані про кожного громадянина та матиме централізовану базу даних для створення «системи соціального рейтингу».

«На основі цих даних людей оцінюватимуть за допомогою алгоритмів, які визначатимуть, чи не несуть вони загрози однопартійній державі. До людей ставитимуться відповідно», – сказав він.

Сорос додав, що Китай є не єдиним авторитарним режимом у світі, але він є найбагатшим та найбільш розвинутим у галузі машинного навчання та ШІ.

Він підкреслив, що між Заходом та Китаєм ведеться неоголошена боротьба за управління інтернетом.

Минулого року Сорос виступав у Давосі із критикою Дональда Трампа, цього разу він знов розкритикував американського президента за його політику стосовно Китаю. За його словами, зараз існує ризик, що холодна війна між двома найбільшими економіками світу перетвориться на «гарячу.

«Я вважаю, що замість того, щоб вести торгову війну практично з усім світом, США повинні зосередитись на Китаї. Замість того щоб пускати китайські технологічні компанії ZTE та Huawei, вони повинні з ними розправитись», – зазначив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло