У Давосі каву учасникам форуму роздає робот (ВІДЕО)

У Давосі каву учасникам форуму роздає робот (ВІДЕО)

Розробники робота хочуть показати громадськості, що повсюдна автоматизація не за горами

У Давосі каву учасникам форуму роздає робот (ВІДЕО)
abb.com

Для учасників Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі облаштовано спеціальну кавову зону, де люди відпочивають у перервах між сесіями, і каву тут наливає робот. Одну чашку кави YuMi готує за 90 секунд.

Його звуть YuMi, це продукт швейцарсько-шведської міжнародної корпорації ABB. На його розробку пішло близько 4 років і вперше презентовано на публіку саме на ВЕФ-2019, розповів менеджер АВВ Бенуа Гербер, пише CNBC.

За словами Гербера, YuMi використовується в різних секторах завдяки точності своїх мобільних «рук». Робот працює у виробництві мобільних телефонів, годинників та в роботі зі склом.

У Давос його привезли, щоб показати широкій громадськості, чого досягла робототехніка.

«Наш гендиректор захотів чогось веселого», – пояснив Гербер, чому робота поставили готувати каву.

Останнім часом у Давосі популярною стала тема автоматизації і її впливу на робочу силу. Таким чином, кавовий робот може також служити нагадуванням делегатам про те, що зміни не за горами.

До 2025 року машини перевершать людей у тому, що будуть виконувати більше операцій на робочому місці. Але саме завдяки штучному інтелекту в найближчі 5 років буде створено додаткових 58 млн робочих місць, йдеться в доповіді ВЕФ.

Раніше Bloomberg писав, що роботи відберуть роботу у 800 млн працівників до 2030 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло