Поранених моряків планують перевести до СІЗО «Лефортово», хоча вони не вилікувались – адвокат

Поранених моряків планують перевести до СІЗО «Лефортово», хоча вони не вилікувались – адвокат

Заява російської сторони про стан здоров’я моряків не відповідає дійсності

Поранених моряків планують перевести до СІЗО «Лефортово», хоча вони не вилікувались – адвокат
фото twitter.com/OgonWatch

Слідчий ФСБ Росії сьогодні повідомив адвокатів двох поранених українських моряків та представника СБУ, що вони направили в УФСІН Росії (управління федеральної служби виконання покарань) документ про переведення трьох українців з медчастини СІЗО «Матроська тиша» у СІЗО «Лефортово». Про це повідомляє «Громадське» із посиланням на слова адвоката полоненого Василя Сороки Сергія Бадамшина.

«Так, сьогодні мій колега в отримав таке повідомлення від слідчих. Коли саме планують ніхто не каже. Напевно наступного тижня», – сказав він.

Крім того, захисник зазначив, що заява радника президента Росії Михайла Федотова, яку оприлюднила українська уповноважена з прав людини Людмила Денисова, про те, що стан здоров’я моряків задовільний, не відповідає дійсності. У заяві зазначається, що набряк на руці Василя Сороки виник нібито через користування еспандером.

«Звісно дивує формулювання про те, що набряк з’явився через користування еспандером. Це говорить про непрофесійний підхід з боку лікарів. Адже ми всі бачили, що набряк не зійшов з моменту операції, ми бачили його під час продовження міри запобіжного заходу 15 січня. В такому ж стані він був 22 січня. Після операції йому не пояснили, що можна робити, а що ні, фактично сказавши – «сам розминай». І лише після багаторазових публікацій, «стусанів», йому видали еспандер. Тобто вже після обрання міри запобіжного заходу», – розповів Бадамшин.

Крім того, адвокат наголосив, що в такому стані його підзахисного переводити в звичайне СІЗО не можна, більше того, його негайно необхідно направити до звичайної клініки, інакше йому може загрожувати інвалідність.

Нагадаємо: 15-16 січня Лефортовський суд Москви на три місяці продовжив арешт усім 24 полоненим українським морякам, які були затримані РФ в листопаді минулого року під час інциденту поблизу Керченської протоки.

Як повідомлялось, Росія заявила, що може обміняти полонених на росіян, які перебувають в українських тюрмах, але лише після суду над ними та виборів президента в Україні.

Днями Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про загострення в Азовському морі та Керченській протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті