Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Всі полонені моряки залишаться під вартою до 24 квітня

Всі полонені моряки залишаться під вартою до 24 квітня

Лефортовський суд Москви на три місяці продовжив арешт останнім чотирьом українським морякам

Всі полонені моряки залишаться під вартою до 24 квітня
Twitter @OgonWatch

Лефортовський суд Москви на три місяці продовжив арешт останнім чотирьом українським морякам, затриманим 25 листопада минулого року в районі Керченської протоки. Про це повдіомляє Інтерфакс-Україна.

«Постановою суду щодо Володимира Лісового, Владислава Костишина, Володимира Варимеза і Віктора Беспальченко продовжено термін утримання під вартою на три місяці, до 24 квітня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Захист всіх обвинувачених просила суд відмовити в задоволенні клопотання слідства. У разі обрання морякам альтернативної запобіжного заходу посольство України готове було надати їм житло – відповідні ноти були долучені до справ «арешту».

Адвокати моряків оскаржать рішення суду.

Нагадаємо: 25 листопада минулого року, Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків. У результаті інциденту РФ затримала 24 українських моряка.

7 січня 2019 року, уряд України подав позов до Європейського суду з прав людини з вимогою визнання Судом факту порушення Російською Федерацією прав 24 полонених українських моряків.

Пізніше, російська сторона заявила, що Москва може обміняти українських моряків на росіян, які перебувають в українських тюрмах, але лише після суду над ними та президентських виборів в Україні.

Вчора, 15 січня, суддя Галімова залишила під вартою до 24 квітня українських моряків. Так під вартою лишились: Оприско Андрій, Цибізов Сергій, Мокряк Роман, Семідоцькій Євген, Терещенко Володимир, Головаш Богдан, Попов Сергій, Шевченко Андрій, Власюк Михайло, Гриценко Денис, Зінченко В'ячеслав, Драч Андрій, Юрій Будзило, Юрій Без'язичний, Сергій Чуліба, Андрій Ейдер, Олег Мельничук, Василь Сорока і Андрій Артеменко.

Українські військовополонені під час засідання суду в Москві щодо продовження їм терміну утримання відмовилися відповідати на питання, посилаючись на Женевську конвенцію, яка передбачає право для військовополонених не давати жодних свідчень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті