Росія допускає обмін полонених моряків

Росія допускає обмін полонених моряків

Але лише після виборів, щоб український президент не видав це «за свою перемогу»

Росія допускає обмін полонених моряків
фото ТАСС

Москва може цього року обміняти українських моряків, захоплених після інциденту поблизу Керченської протоки, на росіян, ув’язнених в Україні. Про це повідомляють «Ізвєстія» із посиланням на слова російського високопосадовця.

Співрозмовник видання зазначив, що «багато чого залежатиме від української сторони».

«Проте важливо розуміти, що зараз обміняти українських моряків неможливо. Вони не військовополонені, як їх намагається виставити Київ. А значить, треба дочекатись рішення суду, після чого можна говорити про обмін», – зазначив він та додав, що наразі в українських в’язницях перебуває багато росіян, «яких треба визволяти».

Втім, обмін, якщо і відбудеться, то лише після виборів в Україні, щоб президент Петро Порошенко не почав видавати це «за свою перемогу».

Наприкінці минулого року, президент РФ Владімір Путін заявив, що питання про подальшу долю українських моряків можна буде обговорювати лише після рішення суду.

Обмін полоненими між двома країнами є цілком реальним і на думку глави комітету Госдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язках із співвітчизниками Леоніда Калашнікова. За його словами, обмін можливий навіть попри те, що двосторонні відносини знаходяться в кризі.

«Обмін стане можливим, коли українським морякам оголосять реальні вироки. Крім того, хочу зазначити, що для реалізації передачі громадян зовсім не обов’язково вести переговори з Порошенком. Адже в Києві є особи, які займаються подібними питаннями, наприклад, Віктор Медведчук», – вважає він.

Нагадаємо: 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків. У результаті інциденту РФ затримала 24 українських моряка.

Як повідомлялось, 7 січня уряд України подав позов до Європейського суду з прав людини з вимогою визнання Судом факту порушення Російською Федерацією прав 24 полонених українських моряків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті