«Темний бік Кремля»: оприлюднено 190 Гб таємних матеріалів щодо Росії і Донбасу
Журналісти зібрали в одному місці всі викрадені хакерами бази секретних листувань російських чиновників

Проект Distributed Denial of Secrets (DDOS) оприлюднив масштабну колекцію документів з Росії, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації, пише The New York Times. Обсяг матеріалів вражає – 190 гігабайтів.
Велика частина із цих матеріалів проливає світло на російську війну в Україні, а також на зв'язки між Кремлем і Російською православною церквою.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
База отримала назву «Темний бік Кремля» і включає сотні тисяч повідомлень і файлів російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів і націоналістів/терористів в Україні». Ці електронні листи і повідомлення були зламані в різний час різними групами хакерів.
Зокрема, оприлюднено «пошту Суркова», відповідальність за злам якої в 2016 році взяла на себе група «Український кіберальянс». Це листування помічника президента РФ Владислава Суркова, який курирує Донбас. Частина з них стосується ситуації на окупованих територіях.
У базі також є листування лідера Асоціації православних експертів Кирила Фролова з адміністрацією президента РФ, також зламане «Українським кіберальянсом». У цих листах описуються проекти протидії євроінтеграції України.
Більшість витоків, які публікувалися останні 10 років, пізніше виявлялися недоступні. Вони були видалені самими хакерами або власниками файлових сховищ. Тепер DDoS зібрали їх в одному місці.
Також опубліковано матеріали спроб фальсифікації катастрофи пасажирського літака рейсу МН17, збитого над Донбасом у 2014 році.
Новий сайт працює за моделлю WikiLeaks – запрошує хакерів та інформаторів надсилати конфіденційні документи.
The New York Times пише, що українські хакери наполегливо працювали над викриттям російської підпільної діяльності в окупованому Криму та ОРДЛО, бізнесмени використовували хакерів проти суперників, активісти прагнули викрити правопорушення з боку поліції та силових структур.
Одна із засновників DDoS – американська журналістка Емма Бест. Вона повідомила ВВС, що сайтом займається близько 20 осіб, які живуть у різних країнах, однак більшість з них вважають за краще не називати себе.
За матеріалами ВВС, Українська правда
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.