Суд оприлюднив нові докази зв'язку Мартиненка з офшором, на який виводили мільйони з «Енергоатому»
Формальний власник панамського офшору отримував від юристів Мартиненка $250 на рік

Шевченківський райсуд Києва 28 січня закінчив дослідження доказів про причетність колишнього народного депутата Миколи Мартиненка до створення та функціонування панамського офшору «Bradcrest Investment S.A.», на який виводились кошти з ДП «НАЕК Енергоатом».
Ці докази були отримані в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу компетентними органами Панами. Про це пишуть Наші гроші із посиланням на українську Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).
Дослідивши ці документи, суд встановив прямий зв'язок Мартиненка з панамською офшорною компанією Bradcrest Investment S.A., на яку виводились кошти з ДП «НАЕК Енергоатом». Також на її рахунки перераховувалась платня номінальному утримувачу акції компанії в сумі $250 на рік.
Центр протидії корупції повідомив, що номінальним акціонером Bradcrest був громадянин Панами Джон Фостер. Проте адвокати Мартиненка неодноразово намагалися видати його за реального власника Bradcrest Investment S.A.
«Мартиненко не був власником. Навіть більше, про існування такого прізвища, як Мартиненко, в Панамі не знали», – заявляв адвокат Мартиненка Петро Бойко.
Своєю чергою, прокурор САП Олексій Скибенко нагадав про встановлення швейцарцями «Мартиненка як власника панамського офшору Bradcrest, через який виводилися кошти з «Енергоатому».
«Сьогодні ми під час засідання спостерігали, що і панамські юристи, і ті особи, які ведуть справи цього офшору, також в листуванні між собою згадують його (Мартиненка. – «НГ») як власника цієї компанії. Також я пояснював суду і орієнтував звернути увагу на дослідження довіреності, наданої Мартиненком швейцарському юристу, де також перераховується низка компаній і Мартиненко підписується як бенефіціарний власник цих компаній, зокрема і Bradcrest. Тобто з кожним засіданням стає все більш зрозуміло, що саме Мартиненко є власником Bradcrest, а не як на попередніх засіданнях нам називали, наприклад адвокат Петро Бойко казав, що це Фостер. Бо на його користь були продані акції. Сьогодні ми побачили, що такий «солідний» панамський інвестор коштує 250 доларів. Потім у 2017 році вже новий інвестор знайшовся у цієї компанії. Всі ці зміни номінального власника пов’язані з організацією кримінального розслідування», – заявив прокурор Скибенко.


Фото: Наші гроші/Радіо свобода
На сьогоднішньому засіданні суд вивчив листування між співробітницею швейцарського банку Наталією Фішер та представниками панамської юридичної компанії «Алкоган», яка супроводжувала випуск акцій та інші операції Bradcrest Investment S.A. Замовником випуску акцій Bradcrest була також компанія Мартиненка Macross Investment Ltd.
Крім того, суд зачитав під час засідання електронне листування стосовно укладення угод між Bradcrest Investment S.A. та компанією Skoda JS. У ньому йшлося про доручення юристам та іншим особам, які готували документи, направити їх до Києва на адресу бізнес-центру «Софія», розташованому в провулку Рильському, 6 (4-й поверх). Саме за цією адресою знаходилася приймальня Мартиненка.
Також сьогодні суд почав досліджувати документи конкурсних торгів «Енергоатому» щодо закупівлі устаткування на низку українських АЕС, про це писав Mind.
Нагадаємо: 24 січня 2019 року суд дослідив докази, отримані під час проведення слідчих дій в заміському будинку Мартиненка. Зокрема, під час обшуку був знайдений блокнот його дружини з чорновими записами, які стосуються панамського офшору Bradcrest Investment S.A. Під час минулого засідання суд відмовився зачитувати зміст документів з флешки, вилученої під час обшуку в Ігоря Керезя, який є бізнес-партнером Мартиненка.
Наступне засідання суду призначене на 4 лютого.
Додамо, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді м. Києва. Сьогодні адвокати просили суд призначати розгляди справи частіше – не раз на тиждень, а двічі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].