ЄС вважає недостатніми зусилля Facebook, Google та інших у боротьбі з поширенням дезінформації

ЄС вважає недостатніми зусилля Facebook, Google та інших у боротьбі з поширенням дезінформації

На тлі скорих виборів в Європарламент ЄК вирішила щомісяця публікувати звіт про виконану корпораціями роботу

ЄС вважає недостатніми зусилля Facebook, Google та інших у боротьбі з поширенням дезінформації
фото pixabay.com

ЄС вважає, що провідні світові інтернет-гіганти, такі як Facebook та Google, роблять недостатньо для боротьби з поширенням дезінформації в інтернеті. Про це заявив на брифінгу в Брюсселі єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг, передає DW.

Він поскаржився, що свідчення, які надають ці компанії є «недостатніми, непрозорими та вибірковими». З огляду на це, Єврокомісія щомісяця публікуватиме узагальнюючий звіт про виконану корпораціями роботу.

Брюссель віддав належне підписанню у вересні 2018 року медіа-гігантами кодексу поведінки щодо дезінформації. У той же час політична реклама, яка розповсюджується в соцмережах, повинна стати прозорішою напередодні запланованих на травень виборів в Європарламент, підкреслив Кінг.

«Google, Facebook, Twitter, Mozilla та торгові асоціації, що представляють рекламний сектор, представили свої перші звіти про заходи, яких вони вживають для дотримання кодексу поведінки щодо дезінформації. Було досягнуто деякого прогресу, зокрема у видаленні фейкових облікових записів та обмеження видимості сайтів, які сприяють дезінформації. Тим не менш, необхідно вживання додаткових методів для забезпечення повної прозорості політичної реклами до початку кампанії перед європейськими виборами у всіх державах-членах ЄС», – зазначається у документі опублікованому ЄС.

«Із запуском європейської передвиборчої кампанії минулого тижня і цим звітом сьогодні ми нарощуємо темпи на усіх фронтах, щоб забезпечити вільні та чесні вибори… Часу мало, тому нам треба діяти зараз», – заявила Віра Джурова, комісар ЄС з питань юстиції, споживачів та гендерної рівності.

Зазначається, що наприкінці 2018 року Лондон і Варшава домовилися про створення в Польщі нового підрозділу, «яке буде безпосередньо протидіяти російській дезінформації і гарантує швидке виявлення ворожої діяльності проти держави або комерційних об'єктів».

Нагадаємо: Facebook анонсував посилення контролю за розміщенням політичної реклами в Україні перед президентськими виборами.

Як повідомлялось, цього місяця Facebook видалила сотні російських акаунтів за пропаганду проти України. На організовану інформаційну операцію проти України РФ витратила $25 000.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло