Україна планує продовжити участь у програмі з досліджень та інновацій Horizon Europe

Україна планує продовжити участь у програмі з досліджень та інновацій Horizon Europe

Бюджет програми, яка триватиме до 2027 року, складає 100 млрд євро

Україна планує продовжити участь у програмі з досліджень та інновацій Horizon Europe
Фото: pixabay.com

Україна планує стати асоційованим учасником нової рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій Horizon Europe, що триватиме з 2021 по 2027 роки, і подасть відповідну заявку вже до кінця 2019 року, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства освіти і науки України.

Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, 30 січня 2019 року, під час фінальної конференції проекту RI-LINKS2UA: «Сприяння розвитку досліджень та інновацій в Україні – роль науки в розвитку українських інновацій».

«Ми подаватимемо заявку на асоційовану участь і в наступній програмі «Horizon Europe», розрахованій на 2021-2027 роки. Наразі її бюджет озвучується на рівні 100 млрд євро», – зазначив заступник Міністра.

За його словами, нинішня рамкова програма, «Горизонт 2020», стартувала 2014 року та стала найбільшою в ЄС з фінансування науки та інновацій, її бюджет становить близько 80 млрд євро. Україна стала асоційованим членом програми у 2015 році,

Він нагадав, що станом на сьогодні до фінансування в «Горизонт 2020» прийнято 114 проектів від 145 українських учасників на суму 20,84 млн євро. 16 проектів координуються українськими організаціями. За співвідношенням поданих та прийнятих до фінансування проектів Україна має близько 10% «рейтингу успіху», при тому, що середній відсоток по всіх країнах коливається на рівні 12-14%.

Окремо Стріха підкреслив, що Україна провела відкритий та демократичний відбір представників та експертів від України до Програмних комітетів «Горизонту 2020». Їх перелік був затверджений Урядом восени 2018-го, і зараз понад 40 українських представників долучилися до роботи в програмних комітетах.

Як він зазначив, одним з важливих інструментів допомоги стала мережа національних та регіональних контактних пунктів. Вони створені на базі університетів та наукових установ у різних містах України – Київ, Суми, Харків, Одеса, Львів, Ужгород тощо.

«Наразі діє 39 національних пунктів та 5 регіональних. Усі консультації – абсолютно безкоштовні», – відзначила заступник начальника Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН, національний координатор «Горизонт 2020» Стелла Шаповал.

Нагадаємо: минулого року уряд України схвалив розподіл технічної допомоги від Євросоюзу в 167 млн євро, зокрема, на програми з розширення професійних зв'язків між Україною та ЄС, з підтримки енергоефективності та технічного співробітництва.

Як зазначалось, кошти ЄС планувалось направити, зокрема на підтримку державних інституцій та інститутів громадянського суспільства в Україні у сфері захисту громадянських прав, забезпечення участі українських організацій в програмі «Горизонт-2020».

Раніше, Державний національний офіс інтелектуальної власності (НОІВ) створив перший Центру підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center TISC), який став одним з початкових кроків у створенні сучасної, конкурентної системи інтелектуальної власності в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло