ФГВФО заявляє про ризик втрати контролю над активами банку «Хрещатик»

ФГВФО заявляє про ризик втрати контролю над активами банку «Хрещатик»

Через розпочату судову кампанію щодо відміни процедури ліквідації банку

ФГВФО заявляє про ризик втрати контролю над активами банку «Хрещатик»
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що існує ризик втрати контролю над активами ПАТ «КБ «Хрещатик» через розпочату судову кампанію щодо відміни процедури ліквідації банку, яка триває вже майже 2 роки. Про це йдеться в повідомленні на сайті ФГВФО.

«За цей час судді адміністративних судів України прийняли кардинально протилежні рішення щодо законності визнання банку «Хрещатик» неплатоспроможним. Одне рішення говорить про те, що Нацбанк розпочав виведення банку з ринку передчасно, інше – що запізно. На сьогодні кожна з цих справ пройшла три судові інстанції», – зазначають у ФГВФО.

Фонд неодноразово заявляв, що таким чином колишні акціонери та топ-менеджери намагаються «відбілити» свою репутацію, залучаючи до судової тяганини кредиторів та вкладників збанкрутілих банків.

«Однак колишні власники на цьому не зупиняються, а намагаються за допомогою судів заволодіти тими нечисельними активами, які ще залишилися на балансі банку. Для цього в судовому порядку оскаржується законність початку процедури ліквідації. Таким чином створюється правова невизначеність статусу банку та перспектив повернення коштів його кредиторам», – зазначають у ФГВФО.

Так, акціонер банку «Хрещатик» ТОВ «КФ «Укрфінком» намагається у судовому порядку (справа №826/3021/18) оскаржити правомірність виведення банку з ринку. При цьому позов подається на другому році ліквідації фінансової установи.

Водночас ФГВФО зазначає, що законодавством України не передбачено можливості повернення банківської ліцензії банку, ліквідація якого в судовому порядку визнана незаконною. Крім того, імовірне визнання незаконними рішення НБУ та ФГВФО про ліквідацію банку жодним чином не поновить чи захистить права вкладників та/або кредиторів.

До того ж рішення суду про визнання незаконними рішення НБУ та фонду про ліквідацію банку унеможливить позиватися до власників істотної участі та пов’язаних осіб, діями чи бездіяльністю яких банк доведено до неплатоспроможності, про відшкодування шкоди.

«Зазвичай саме зацікавлені в неможливості подання таких вимог/позовів про відшкодування шкоди особи оскаржують у суді рішення НБУ та Фонду гарантування про ліквідацію банку для отримання можливості не відповідати за власні дії чи бездіяльність. У результаті порушуються права вкладників та кредиторів банку, які в такому випадку втрачають будь-які шанси на повернення власних коштів», – резюмують у ФГВФО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло