Україна у 2019 році залишається «частково вільною країною» – Freedom House

Україна у 2019 році залишається «частково вільною країною» – Freedom House

Правозахисники продовжують документувати в Україні напади на активістів та непокояться процесом відбору суддів до Вищого антикорупційного суду

Україна у 2019 році залишається «частково вільною країною» – Freedom House
фото freedomhouse.org

Україна у 2019 році залишається у статусі «частково вільної країни», а окупований Росією Крим – «невільної території». Про це йдеться у щорічному звіті міжнародно правозахисної організації Freedom House, передає DW.

У цифровому виразі Freedom House присудила Україні за підсумками 2018 року 60 балів зі 100 можливих, тоді як за 2017 рік в України було 62 бали.

Загалом «вільними країнами» було визнано 86 із 195, серед яких усі країни Західної Європи та більша частина країн Центральної, країни Балтії, Північної та Південної Америки, а також Туніс, Монголія та Індія.

До числа «частково вільних» потрапило 59 держав, включно з Україною, Грузією, Вірменією, Угорщиною, Албанією та іншими.

До «невільних країн» правозахисники віднесли Росію, Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан, Китай, Єгипет і багато інших країн Азії та Африки, а також Венесуелу, Кубу і Нікарагуа.

За оцінкою правозахисників, 39% з 7,6 млрд людей на планеті проживають у «вільних країнах», 24% – у «частково вільних» і ще 37% – у «невільних».

У звіті зазначається, що правозахисні групи задокументували в Україні понад 50 нападів на активістів і правозахисників упродовж перших дев'яти місяців минулого року. У звіті також йдеться про те, що українські законодавці та президент країни Петро Порошенко ухвалили законодавчі акти про створення Вищого антикорупційного суду, проте внутрішні та міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння процесом відбору суддів, які мають увійти до складу суду. Окупований Росією півострів Крим цього року отримав статус «невільної території» з огляду на переслідування, арешти і затримання за мирну діяльність активістів та представників опозиції, що виступали проти російської окупації. 

Тим часом головними противниками свободи і демократії у світі правозахисники назвали Російську Федерацію і Китай. За їх словами, автократичні режими в Москві та Пекіні вважають за необхідне для збереження влади придушувати в своїх країнах відкриті дебати і переслідувати дисидентів. Крім того, Кремль навмисно руйнує демократичні права і свободи в інших країнах, здійснюючи кампанії з дезінформації в Європі та США, вказується в доповіді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті