Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Нові норми споживання газу для споживачів без лічильників необґрунтовані – Асоціація газового ринку України

Нові норми споживання газу для споживачів без лічильників необґрунтовані – Асоціація газового ринку України

Застосування нових норм призведе до розбалансування системи газопостачання на 383 млн куб. м газу на рік

Нові норми споживання газу для споживачів без лічильників необґрунтовані – Асоціація газового ринку України
Фото: Shutterstock

Газопостачальні компанії вважають необґрунтованими норми споживання газу для споживачів без лічильників, затверджені Кабінетом міністрів наприкінці січня, їх застосування призведе до розбалансування системи газопостачання на 383 млн куб. м газу на рік, передає Інтерфакс-Україна.

Про це заявив глава Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов на прес-конференції у вівторок за участю керівників ТОВ «Харьковгаззбут», «Дніпропетровськгаззбут», «Миколаївгаззбут» і «Закарпатгаззбут» у Києві.

«Питання, хто за це заплатить і за якою ціною», – зазначив Сенектутов і додав, що самим газзбутам або операторам газових мереж доведеться оплачувати цей обсяг як технологічний газ за ринковою ціною – близько 15 грн 1 за куб. м.

Голова профільної асоціації нагадав, що дослідження норм споживання газу за останні 10 років проводилися лише тричі. Останнє дослідження здійснило ТОВ «УкрНДІінжпроект» у 2015 році, доповнивши його у 2018 році даними обліку 512 000 абонентів у багатоквартирних будинках, оснащених загальнобудинковими лічильниками. За результатами були отримані дані – 6,64 куб. м на домогосподарство з газовою плитою, що вдвічі вище затверджених Кабміном.

Нагадаємо: Касаційний адміністративний суд Верховного суду наприкінці листопада 2018 року скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 (було прийнято з порушенням регламенту) норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників. Замість них набули сили попередні (встановлені постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 1 жовтня 2014 року) – на рівні 9,8 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ), 18,3 куб. м – з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача і 23,6 куб. м – з газовою плитою і водонагрівачем.

Пізніше, на засіданні 31 січня 2019 року, Кабмін повернув знижені норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників. Нові норми споживання були встановлені на рівні 3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,39 куб. м – з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,49 куб. м – з газовою плитою і водонагрівачем. Постанова поки офіційно не опубліковано.

Як писав Mind, за даними НКРЕКП, норми споживання газу для населення без лічильників, які були встановлені Кабінетом міністрів, занижені майже вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті