Торгове протистояння між США та КНР може породити битву валют та поширення протекціонізму – ООН
Найбільшу вигоду отримають ті країни, які володіють економічним потенціалом для заміни американських та китайських компаній

Якщо США та Китай не вирішать свій торговий конфлікт до 1 березня, це може призвести до війни національних валют, поширення протекціонізму та збитків в мільярди доларів. Про це йдеться в дослідженні ООН, передає CNBC.
У документі зазначається, що хоча деякі країни матимуть з цього свої переваги, наприклад, зростання експорту, негативні глобальні ефекти все ж переважатимуть.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Згідно з доповіддю ООН, продовження та підвищення мит між двома наддержавами матиме безперечний вплив на «все ще крихку» глобальну економіку, включно з фінансовими ринками та валютами.
«Однією з основних проблем є небезпека того, що торгова напруга може перерости у валютні війни, що ускладнить обслуговування держборгу в доларах, – йдеться у звіті. – Ще одне занепокоєння полягає у тому, що у боротьбу може вступити більша кількість країн і що протекціоністська політика може вийти на глобальний рівень».
Автори звіту зазначають, що протекціоністська політика, як правило, наносить більше шкоди більш слабким економікам, в той час як кроки торгових гігантів за принципом «один на один» матимуть ефект доміно за межами внутрішніх ринків.
За оцінками дослідження, з $250 млрд на китайські товари, на які зараз розповсюджуються американські мита, близько 82% будуть замінені експортом з інших країн, 12% – залишиться у китайських компаній і лише 6% – припадатиме на компанії із США.
Між тим, як підрахували автори дослідження, з американського експорту, на який введено китайські мита, близько 85% приходитиметься на зовнішні ринки. Зазначається, що американські фірми зможуть зберегти менше 10% експорту, в той час як китайські підприємства отримають близько 5%.
Очікується, що найбільшу вигоду отримають ті країни, які володіють економічним потенціалом для заміни американських та китайських компаній. За оцінками, експорт з ЄС охопить $70 млрд від обсягів двосторонньої торгівлі між США та Китаєм. В той час як Японія, Мексика та Канада отримають близько $20 млрд.
Нагадаємо: Китай та США вступили у торгову війну на початку 2018 року. У вересні Сполучені Штати ввели 10%-і мита на китайські товари, а згодом планували збільшити ставки до 25%. Втім сторонам вдалось домовитись про «заморожування» підвищення мит до 1 березня, доки триватимуть переговори.
Нагадаємо: незважаючи на митні війни та торгову напругу, профіцит торгового балансу КРН та США в 2018 році став рекордним за останнє десятиліття та склав $323 млрд.
Як повідомлялось, на початку січня видання Bloomberg повідомило, що президент США Дональд Трамп готовий «помиритись» з КНР задля того, щоб оживити американські ринки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.