«Укрлендфармінг» і «Авангард» Бахматюка реструктуризували борг перед Ощадбанком на 4,4 млрд грн

«Укрлендфармінг» і «Авангард» Бахматюка реструктуризували борг перед Ощадбанком на 4,4 млрд грн

Частка Ощадбанку в загальному кредитному портфелі групи становить близько 10%

«Укрлендфармінг» і «Авангард» Бахматюка реструктуризували борг перед Ощадбанком на 4,4 млрд грн
Бізнесмен Олег Бахматюк
Фото УНІАН

Група компаній «Укрлендфармінг» (УЛФ) Олега Бахматюка з підконтрольним їй агрохолдингом «Авангард» підписала угоду про реструктуризацію своїх зобов'язань перед державним Ощадбанком на суму 4,4 млрд грн, передає БізнесЦензор із посиланням на інформацію групи.

Процес переговорів тривав більше року і був реалізований відповідно до закону про фінансову реструктуризацію. Угоду про реструктуризацію було підписано 4 лютого 2019 року.

«Досягнення домовленостей з Ощадбанком – це позитивна подія і для «Укрлендфармінгу» і «Авангарду», і для країни в цілому. Сьогодні компанія «Укрлендфармінг», незважаючи на виклики, пов'язані з втратою активів на Сході країни і в Криму, змогли стабілізувати діяльність. Щоб розвиватися далі, нам необхідно отримати часовий проміжок для погашення старих кредитів. Рішення Ощадбанку – це підтримка реального сектора економіки, адже зараз в нашій компанії працює 30 000 співробітників, ми платимо мільярди гривень податків і виробляємо близько 1% ВВП України. Ми вдячні команді банку за професійну роботу. Досягнення домовленостей про реструктуризацію такого великого холдингу як «Укрлендфармінг» з державним великим банком – це також сигнал для міжнародних інвесторів. Це сигнал того, що в Україні можливо вести бізнес, навіть незважаючи на макроекономічні показники і політичну ситуацію, яка склалася після 2014 року», – прокоментував рішення Ощадбанку власник і керівник УЛФ Олег Бахматюк.

Як зазначають у Ощадбанку, вказана реструктуризація стала першою, що була розглянута робочою групою Ради з фінансової стабільності за участю представників Міністерства фінансів України, НБУ та ФГВФО після прийняття в січні 2019 року Рекомендацій Ради з фінансової стабільності для роботи банків державного сектора з непрацюючими кредитами.

«Затверджені умови реструктуризації повною мірою враховують рекомендації робочої групи, надані Ощадбанку. Частка Ощадбанку в загальному кредитному портфелі групи становить близько 10%», – йдеться у повідомленні на сайті фінустанови.

Як зазначається, для проведення огляду фінансово-господарської діяльності, стану заставного майна та майнового поручителя, прогнозу основних операційних і фінансових показників, була залучена аудиторська компанія Ernst & Young.

Група компаній «Укрлендфармінг» – найбільший український агрохолдинг за обсягом земельного банку і кількості створених робочих місць. Виробляє зерно, м'ясо і молоко. Агрохолдинг «Авангард», який входить в групу, є найбільшим виробником яєць і яєчних продуктів не тільки в Україні, але і Європі.

Ernst & Young – міжнародний лідер в області аудиту, оподаткування, супроводу угод і консультування. Входить в так звану «велику четвірку» аудиторів.

Нагадаємо: у серпні 2018 року заявку на реструктуризацію боргу перед Ощадбанком подали 3 компанії Бахматюка – ТОВ «Імперово фудз», ПАТ «Агрохолдинг Авангард» і ПАТ «Райз-Максимко».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло