Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Високий суд Лондона прийняв до розгляду позов Порошенка проти ВВС

Високий суд Лондона прийняв до розгляду позов Порошенка проти ВВС

Стаття ВВС про те, що Порошенко платив гроші за зустріч із Трампом, визнана такою, що містить наклеп

Високий суд Лондона прийняв до розгляду позов Порошенка проти ВВС
фото Офіційний сайт Президента України

На попередньому слуханні Високого суду у Лондоні суддя визнав, що адвокати президента України Петра Порошенка мають достатні аргументи для судового розгляду скарги на ВВС про наклеп.

Раніше глава держави подав позов до британського суспільного мовника BBC за наклеп. Приводом стала публікація про те, що Порошенко нібито заплатив за зустріч із президентом США Дональдом Трампом $400 000.

Юристи ВВС під час слухання стверджували, що у статті прямо не вказано на те, що сам Порошенко причетний до можливого хабаря.

Але сторона українського президента доводила, що репортаж ВВС підводив аудиторію до думки, що Порошенко особисто міг знати, або навіть розпорядитися про виплату цих $400 000 Майклу Коену.

Cуддя Метью Ніклін погодився з вагомістю претензій, висловлених юристами Порошенка.

«Звинувачення у корупції, хоч і не висловлене відкрито, є висновком, який читач загалом отримує із публікації. Це очевидний підтекст, що постає з репортажу про обставини плати панові Коену», – сказав суддя.

Високий суд у Лондоні також відмовив BBC у можливості оскаржити судове рішення.

Нагадаємо, у травні 2018 року на BBC вийшов матеріал, в якому стверджувалось, що посередники, діючи в інтересах Порошенка, таємно заплатили особистому адвокату Трампа Майклу Коену $400 000, щоб організувати переговори між двома лідерами.

У статті йдеться, що без таємних домовленостей, по офіційних каналах Порошенко міг розраховувати тільки на «дуже короткі декілька хвилин розмов і рукостискання» з президентом США, і що він хотів більшого.

Представники українського президента наголосили, що інформація в новині не відповідає дійсності та шкодить репутації Петра Порошенка.

Як відомо, президенти обох країн зустрілися на Українсько-американському саміті у червні 2017 року. Цю подію Петро Порошенко назвав «важливим візитом», під час якого обговорювалися питання військової співпраці.

За матеріалами Голос Америки і PressGazette

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті